11. decembra 2007

Prípravný zápas - Slováci zdolali v Prahe Čechov

Slovenská hokejová reprezentácia zvíťazila v utorňajšom prípravnom zápase v Prahe nad domácim Českom 3:2 po predĺžení.

PRAHA 11. decembra (WEBNOVINY) - Slovenská hokejová reprezentácia zvíťazila v utorňajšom prípravnom zápase v Prahe nad domácim Českom 3:2 po predĺžení. O víťazstve rozhodol v predĺžení Dominik Graňák tvrdou strelou od modrej čiary. Slováci vyhrali nad Českom ôsmykrát v histórii. Zverenci Júliusa Šuplera sa na úzkom klzisku Sazka Areny prezentovali sympatickým dojmom. Dobrú obranu podporil výborným výkonom brankár Ján Lašák. Skóre zápasu otvoril v 5. min pri presilovke strelou od modrej čiary Tomáš Žižka, po 40 sekundách druhej tretiny vyrovnával rovnako v početnej výhode Miroslav Hlinka. V tretej tretine najskôr Andrej Podkonický poslal slovenský tím do vedenia, Česi ešte dokázali vyrovnať zásluhou Jakuba Klepiša. V závere riadneho hracieho času hrali Slováci presilovku. Vtedy ju ešte nevyužili, ale v predĺžení tú o dvoch hráčov už áno.

Česko - Slovensko 2:3 po predĺž. (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)
Góly: 5. Žižka (Tenkrát), 58. Klepiš (Bulis) - 21. M. Hlinka (Somík), 55. Podkonický (Klepáč, Starosta), 61. Graňák (Klepáč, Somík)
Vylúčení: 9:9 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Minář - Barvíř, Blumel (všetci ČR), 4658 divákov

Česko: Hnilička (31. - 32. Mensátor) - Kutlák, Melichar, Sičák, Čáslava, Krstev, Blaťák, F. Novák, Žižka - P. Sýkora, Marek, Chabada - Klepiš, Huml, Bulis - Hřebejk, Červenka, Rolínek - Kumstát, Skuhravý, Tenkrát - Irgl
Slovensko: Lašák - Ivan Majeský, Starosta, Graňák, Malec, Ďatelinka, Klepáč, K. Sloboda, S. Hudec - Melichárek, Fabuš, Skladaný - M. Hudec, M. Hlinka, Somík - Buc, Podkonický, Rudolf Huna - Sivák, J. Mikúš, Marcel Haščák