26. novembra 2016

Procházková postúpila v behu na lyžiach SP do bodovanej tridsiatky

Slovenská reprezentantka Alena Procházková.

Slovenská reprezentantka Alena Procházková. Foto: TASR/AP
Kuusamo 26. novembra (TASR) - Slovenská reprezentantka Alena Procházková bodovala hneď v úvodných pretekoch Svetového pohára v behu na lyžiach. Vo fínskom stredisku Ruka sa z kvalifikácie šprintu klasickou technikou prebojovala do vyraďovačky medzi elitnú tridsiatku, keď obsadila 25. miesto. Na 1,4 km dlhej trati dosiahla čas 3:31,50 min a za najrýchlejšou Fínkou Kristou Pärmäkoskiovou zaostala o 10,35 s. Štvrťfinálové behy šprintu sú na programe od 12.30 SEČ.

Z eliminácie sa ďalej neprebojovali slovenskí bežci Peter Mlynár a Miroslav Šulek. Mlynár obsadil na technicky náročnej trati 68. miesto so stratou 13,34 na víťaza kvalifikácie Johannesa Hoesflota Klaeba z Nórska. Šulek skončil na 81. pozícii (+18,00).