03. februára 2011

Procházková vybojovala na zimnej univerziáde tretie zlato

Slovenská výprava získala na jubilejnej XXV. Svetovej zimnej univerziáde ...

prochazkova Alena Procházková vybojovala na zimnej univerziáde v tureckom Erzurume tri zlaté medaily a jedno piate miesto.Ilustračné foto SITARZURUM 3. februára (WEBNOVINY) - Slovenská výprava získala na jubilejnej XXV. Svetovej zimnej univerziáde (SZU) v tureckom Erzurume už tretiu zlatú medailu a opäť sa o ňu postarala bežkyňa na lyžiach Alena Procházková. Spolu s Petrom Mlynárom vyhrali štvrtkový tímšprint miešaných dvojíc. Procházková z Turecka odchádza s famóznou bilanciou - tri zlaté medaily a jedno piate miesto. Vo finále spomenutého tímšprintu zvíťazila slovenská dvojica pred francúzskym párom Baptiste Gros, Marion Builletová, tretí skončili Ukrajinci Ivan Bilosjuk a Kateryna Grygorenková.

V úvode finále bola medzi ženami najrýchlejšia K. Grygorenková z Ukrajiny, od tretieho kola už dominovala slovenská reprezentantka. Aj Mlynár sa držal väčšiu časť finále v popredí a napokon spolu s Procházkovou dosiahli cenné víťazstvo. Procházková s Mlynárom vyhrali svoje semifinále s jednosekundovým náskokom pred Francúzmi Cyrilom Gaillardom a Anouk Faivreovou-Piconovou, ktorí vo finále obsadili štvrtú priečku. Druhé, omnoho rýchlejšie semifinále sa stalo korisťou bronzových Ukrajincov. Ďalšia slovenská dvojica Peter Žiška a Katarína Garajová skončila v druhom semifinále ôsma a do finále sa nekvalifikovala.

Slovenskí pretekári na SZU v Erzurume získali už štyri medaily. Okrem dvoch individuálnych zlatých Aleny Procházkovej a "čerstvého" najcennejšieho kovu z tímšprintu, si vybojoval bronz biatlonista Matej Kazár.
Ďalšou slovenskou medailovou nádejou je reprezentantka v alpskom lyžovaní Eva Hučková, ktorá je po 1. kolo obrovského slalomu na vynikajúcom druhom mieste. Pozícia líderky patrí s náskokom 28 stotín sekundy pred Hučkovou Američanke Jennifer Vanwagnerovej, tretia je Talianka Lucia Mazzottiová. Druhá Slovenka v štartovom poli Barbora Lukáčová je po 1. kole na 30. mieste, Jana Gantnerová neštartovala.

Výsledky:

BEH NA LYŽIACH
Tímšprint miešaných dvojíc - finále: 1. Slovensko (Peter Mlynár, Alena Procházková) 14:55,8 min, 2. Francúzsko I. (Baptiste Gros, Marion Builletová) +4,9 s, 3. Ukrajina I. (Ivan Bilosjuk a Kateryna Grygorenková) +12,3.

ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE
Ženy - obrovský slalom - 1. kolo: 1. Jennifer Vanwagnerová (USA) 56,25 s, 2. Eva Hučková (SR) +0,28 s, 3. Lucia Mazzottiová (Tal.) +0,37,... 30. Barbora Lukáčová (SR) +2,56.