23. februára 2017

Procházkovej na postup z kvalifikácii šprintu chýbali dve stotiny

Na snímke slovenská reprezentantka Alena Procházková.

Na snímke slovenská reprezentantka Alena Procházková. Foto: TASR/Oliver Ondráš
Lahti 23. februára (TASR) - Slovenská reprezentantka v behu na lyžiach Alena Procházková nezvládla vstup do MS v severských disciplínach vo fínskom Lahti. Vo štvrtkovej kvalifikácii šprintu voľnou technikou jej prienik do vyraďovacích bojov ušiel o dve stotiny sekundy, keď obsadila prvé nepostupové 31. miesto. Dosiahla čas 3:13,15 min a skončila tesne za Slovinkou Anamarijou Lampičovou.

Procházková tak vo svojej najsilnejšej disciplíne nenadviazala na ôsme miesta z predchádzajúcich dvoch svetových šampionátov v rokoch 2013 vo Val di Fiemme a 2015 vo Falune, kde sa šprinty bežali klasickou technikou. Jej maximom zostáva 6. priečka spred šiestich rokov na MS v Osle. Najbližšie by sa mala predstaviť v sobotu v skiatlone na 2x7,5 km.

V kvalifikácii na 1416 m dlhej trati bola suverénne najrýchlejšia úradujúca olympijská šampiónka Maiken Caspersen Fallová z Nórska časom 3:03,14 min, jediná slovenská zástupkyňa na štarte na ňu stratila viac ako desať sekúnd. Z ôsmeho miesta išla ďalej ďalśia Nórka - obhajkyňa titulu Marit Björgenová.

MS v severskom lyžovaní - šprint voľnou technikou (1,4 km)

ženy - kvalifikácia: 1. Maiken Caspersen Fallová (Nór.) 3:03,14 min, 2. Mari Laukkanenová (Fín.) +2,37, 3. Katja Višnarová (Slovin.) +2,42,... 31. Alena PROCHÁZKOVÁ (SR) +10,01