Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

05. decembra 2011

Profesorku matematiky obvinili z výroby pervitínuIstú americkú profesorku matematiky obvinila polícia z prevádzkovania laboratória na výrobu pervitínu. Sedemdesiatpäťročná Irina Kristy podľa vyšetrovateľov vyrábala drogy vo svojom ...Zdieľať
drogy BRATISLAVA 5. decembra (WEBNOVINY) - Istú americkú profesorku matematiky obvinila polícia z prevádzkovania laboratória na výrobu pervitínu.


Sedemdesiatpäťročná Irina Kristy podľa vyšetrovateľov vyrábala drogy vo svojom dome v Bostone spolu s jej 29-ročným synom Grigorym Genkinom. Ten čelí rovnakým obvineniam ako jeho matka, ktorá viac než 20 rokov prednáša matematiku na Bostonskej univerzite a tiež na Suffolk University.

Dvojicu zatkli po tom, čo ich dom v novembri prehľadali policajti, ktorí v ňom objavili veľké množstvo nebezpečných chemických látok. Ich dom sa pritom nachádza iba 150 metrov od radnice a základnej školy.

Tento prípad čiastočne pripomína dej seriálu Breaking Bad (2008), v ktorom herec Bryan Cranston stvárňuje stredoškolského učiteľa chémie Waltera Whitea. Ten sa po tom, čo mu diagnostikujú rakovinu pľúc v pokročilom štádiu, rozhodne vyrábať a predávať pervitín, aby stihol pred smrťou zarobiť dostatok peňazí pre svoju manželku a deti. Cranston za túto úlohu získal už tri ceny Emmy, pričom rovnaké ocenenie dostal aj Aaron Paul za postavu bývalého študenta Jesseho Pinkmana, ktorý Whiteovi pomáha.

Informácie pochádzajú z webovej stránky www.hollywoodreporter.com.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Skupina Dexia získala od vlád dočasné garancie
<< predchádzajúci článok
V Prešove nastúpilo do práce takmer 100 lekárov

Profesorku matematiky obvinili z výroby pervitínu - diskusné fórum čitateľov