Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

07. novembra 2019

Projekt na ochranu ovzdušia získal financie z programu EÚIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Bratislava 7. novembra (TASR) - Slovenský projekt na ochranu ovzdušia získal prvýkrát finančnú podporu v komunitárnom programe Európskej únie (EÚ). Na projekt pôjde 15 miliónov eur, pričom deväť miliónov eur bude pochádzať z komunitárnych zdrojov EÚ. TASR o tom informoval Slavomír Held z odboru komunikácie Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR, ktoré projekt pripravilo.


Envirorezort uvádza, že projekt sa bude uskutočňovať v štyroch fázach a potrvá osem rokov od roku 2020 až do roku 2027. "Projekt podporí aktivity, ktoré bude vykonávať každý subjekt v konzorciu s cieľom zlepšenia kvality ovzdušia na Slovensku. Vďaka projektu vznikne viacero nových pracovných pozícií, napríklad manažérov na riadenie kvality ovzdušia," hovorí MŽP. Manažéri budú môcť pomáhať samosprávnym orgánom pri návrhoch a realizáciách opatrení na zlepšenie kvality ovzdušia.

Rezort pripomína, že financované budú vzdelávacie aktivity, budovanie environmentálneho povedomia alebo šírenie informácií o nástrojoch a prostriedkoch na zlepšenie kvality ovzdušia.

Do projektu je zapojených šesť krajov, a to Prešovský, Košický, Žilinský, Banskobystrický, Trnavský a Trenčiansky. Zapojené sú aj organizácie ako Slovenský hydrometeorologický ústav, Slovenská agentúra životného prostredia, PEDAL Consulting či Vysoká škola banská - Technická univerzita Ostrava.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bojovníčka proti rasizmu dostala policajnú ochranu pre online hrozby
<< predchádzajúci článok
VYPOČÍTAJTE SI POISTNÉ: V akej výške a komu zaplatia SZČO

Projekt na ochranu ovzdušia získal financie z programu EÚ - diskusné fórum čitateľov