Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. januára 2018

Prokurátor podal obžalobu na Štefana G. pre podplácanie SBS-káraProkurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal koncom decembra minulého roka na Špecializovaný trestný súd v Pezinku obžalobu na Štefana G. pre ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/František Iván
Bratislava 12. januára (TASR) - Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal koncom decembra minulého roka na Špecializovaný trestný súd v Pezinku obžalobu na Štefana G. pre trestný čin podplácania.


Obžalovaný priamo poskytol úplatok pracovníkovi bezpečnostnej služby vo výške 150 eur. Informovala v piatok hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.

"V októbri 2017 v Banskej Bystrici dal úplatok pracovníkovi strážnej služby spoločnosti, ktorá zabezpečuje stráženie areálu súkromnej firmy, aby jemu a ďalším v tom čase presne nezisteným osobám umožnil v nočných hodinách vstup zo susedného areálu inej spoločnosti do areálu za účelom odcudzenia drevených debniacich (šalovacích) dosiek v presne nezistenej hodnote a aby túto krádež nikde neoznámil, čím by došlo zo strany pracovníka strážnej služby k porušeniu pracovnej disciplíny zvlášť hrubým spôsobom, ako aj porušeniu povinností vyplývajúcich z ich internej smernice pre výkon služby," konkretizovala hovorkyňa ÚŠP.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V ČR sa začali prezidentské voľby, favoritom je Miloš Zeman
<< predchádzajúci článok
Prevádzku trajektov v Grécku ochromil štrajk proti úsporným opatreniam

Prokurátor podal obžalobu na Štefana G. pre podplácanie SBS-kára - diskusné fórum čitateľov