Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. júna 2024

Protesty pred domami politikov budú čoskoro minulosťou, Šutaj Eštok chce aj renty pre bývalých premiérovSúbor opatrení, ktorými vláda reaguje na útok na predsedu vlády Roberta Fica známy ako „Lex atentát“ sa mimo iného dotkne ...Zdieľať
65ff69d95c74b993088764 676x451 12.6.2024 (SITA.sk) - Súbor opatrení, ktorými vláda reaguje na útok na predsedu vlády Roberta Fica známy ako „Lex atentát“ sa mimo iného dotkne zhromažďovacieho práva tak, aby v budúcnosti nekonali protesty pred domami politikov.


Pre médiá to v stredu pred rokovaním vlády povedal minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) s tým, že protesty by sa mali konať na verejných priestranstvách.

Správny pomer podľa Šutaja Eštoka


Opatrenia sa tiež podľa neho týkajú napríklad zabezpečenia bývania pre troch najvyšších ústavných činiteľov a tiež zabezpečenia ochrany pre lídrov parlamentných opozičných strán. Opatrenia sa podľa ministra zatiaľ nebudú týkať takzvaných nenávistných prejavov.

„Musíme nájsť ten správny pomer medzi tým, aby sme neobmedzovali slobodu slova, pretože je tam veľmi tenká línia," skonštatoval minister. Šutaj Eštok zároveň potvrdil, že opatrenia by mali obsahovať aj zavedenie renty pre bývalých predsedov vlády.

Dve plné volebné obdobia


Vzťahovať sa to však bude len na tých, ktorí odslúžia dve plné volebné obdobia. Preto by sa opatrenie nemalo vzťahovať napríklad na expremiérov Vladimíra Mečiara a Mikuláša Dzurindu.

„Nemyslím si, že pán Mečiar má odslúžených viac ako osem rokov, myslím si, že je to menej," povedal minister. Doplnil, že v prípade Dzurindu to tiež nie je plných osem rokov.


Zdroj: SITA.sk - Protesty pred domami politikov budú čoskoro minulosťou, Šutaj Eštok chce aj renty pre bývalých premiérov © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovensko jednoznačne profituje z členstva v Európskej únii, tvrdí ekonóm SAV
<< predchádzajúci článok
Zomrel farár Karol Martinec, v Senici pôsobil dlhých 48 rokov