Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. marca 2024

Protikremeľské ruské jednotky ovládli dediny v Belgorodskej a Kurskej oblasti, tvrdé boje na území však ďalej pokračujúDobrovoľníci z Légie Sloboda Ruska, Ruského dobrovoľníckeho zboru a Sibírskeho práporu, ktorí bojujú na strane Ukrajiny, na svojich telegramových kanáloch v utorok oznámili, že vstúpili do ruskej pohraničnej ...Zdieľať
russia_ukraine_war_the_road_to_bakhmut_54268 676x452 12.3.2024 (SITA.sk) - Dobrovoľníci z Légie Sloboda Ruska, Ruského dobrovoľníckeho zboru a Sibírskeho práporu, ktorí bojujú na strane Ukrajiny, na svojich telegramových kanáloch v utorok oznámili, že vstúpili do ruskej pohraničnej oblasti.


Ovládli vraj dedinu Lozova Rudka v ruskej Belgorodskej oblasti a boje s použitím ručných zbraní sa vraj odohrávajú v obci Ťotkino v Kurskej oblasti. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine„Už skôr sme povedali, že zvrhnúť zločinecký diktátorský režim v Rusku nebude možné mierovou cestou. Dá sa odstrániť len so zbraňou v ruke. Včera večer sme začali plniť svoj sľub. Na území Ruskej federácie pokračujú tvrdé boje," uviedol Sibírsky prápor vo vyhlásení na Telegrame.


Hovorca Obranného spravodajstva Ukrajiny Andrij Jusov pre Ukrajinskú pravdu povedal, že légia Sloboda Ruska, Ruský dobrovoľnícky zbor a Sibírsky prápor sú jednotky pozostávajúce z občanov Ruskej federácie. „Na území Ruskej federácie konajú úplne autonómne a nezávisle," dodal.


Zdroj: SITA.sk - Protikremeľské ruské jednotky ovládli dediny v Belgorodskej a Kurskej oblasti, tvrdé boje na území však ďalej pokračujú © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Boj o RTVS je ďalším zápasom o demokraciu na Slovensku. Mečiar bledne závisťou, vyhlásila poslankyňa Jaurová (video)
<< predchádzajúci článok
Vládna koalícia chce ovládnuť verejnoprávnu televíziu a rozhlas, podľa Gröhlinga je to neakceptovateľný útok na RTVS (video)