27. januára 2010

Prvé víťazstvo Charlotte vo Phoenixe

Basketbalistom tímu zámorskej NBA Charlotte Bobcats sa v utorok podarilo prvýkrát v ich šesťročnej histórii vyhrať na ihrisku Phoenixu, ktorý zdolali po predĺžení 114:109. ...

NEW YORK 27. januára (WEBNOVINY) - Basketbalistom tímu zámorskej NBA Charlotte Bobcats sa v utorok podarilo prvýkrát v ich šesťročnej histórii vyhrať na ihrisku Phoenixu, ktorý zdolali po predĺžení 114:109. O víťazstvo ambiciózneho mužstva, ktoré zatiaľ okupuje postupovú siedmu priečku vo Východnej konferencii, sa postaral najmä Stephen Jackson, ktorý vyrovnal 20 sekúnd pred koncom riadnej hracej doby a potom strelil aj úvodný kôš Bobcats v predĺžení. Hostia sa následne dokázali domácim vzdialiť a víťazstvo už z rúk nepustili. "Každý v tejto súťaži hrá lepšie na domácom ihrisku. Boli sme im na dostrel počas celého zápasu, no na ihrisku súpera musíte hľadať spôsob, ako z tohto prenasledovania dokázať urobiť záverečný víťazný šprint,“ povedal na margo priebehu duelu Jackson, ktorého úvodný kôš predĺženia poslal Bobcats iba druhý raz v zápase do vedenia. Suns sa zmietajú vo výsledkovej kríze, z ostatných deviatich zápasov prehrali sedem. Bodom, z ktorého by vo svojej snahe odraziť sa od dna mohli vychádzať, je trojková streľba. V dueli proti Charlotte premenili 15 ďalekonosných pokusov a v posledných dvoch stretnutiach dohromady 32. Ich priemer deviatich trojok na zápas je po Orlande druhý najlepší v súťaži.

Tesný výsledok sa zrodil aj v dueli Dallasu proti Milwaukee, pričom texaský tím nedokázal zopakovať svoje historické víťazstvo o 50 bodov nad New Yorkom z nedele. V utorok Mavericks neviedli ani raz dvojciferným rozdielom a v obrane sa museli vyrovnať s vynikajúcou streleckou potenciou Andrewa Boguta. Zápas nakoniec rozhodol neúspešný pokus Carlosa Delfina, ktorý po zmazaní sedembodového náskoku domácich mal možnosť z výskoku rozhodnúť, no minul. Na svetelnej tabuli tak zostal svietiť výsledok 108:107. "Urobili sme, čo bolo v závere treba k víťazstvu. Nemôžete v každom zápase súpera sfúknuť z ihriska. Na tom nezáleží, víťazstvo je víťazstvo," odpovedal na otázky novinárov porovnávajúce zmieňované dva duely Shawn Marion. Dallas sa stáva špecialistom na zvládanie záverov vyrovnaných stretnutí, čo by mohlo byť cennou devízou pre play-off. V ostatných 10 zápasoch Mavericks, v ktorých sa zrodilo jednobodové víťazstvo, sa z neho vždy tešil Dallas. Táto séria
trvá od januára 2007.

Hráči úradujúceho šampióna mali v pondelok tú česť navštíviť prezidenta USA Baracka Obamu v Bielom dome a tento výlet im zjavne pomohol k následnému víťazstvu na ihrisku miestnych Wizards. "Stav našej energie bola oveľa vyšší. Nakopol nás práve výlet do Bieleho domu. Chceme sa tam vrátiť,“ úsmevne prehodil Lamar Odom, ktorý pred zápasom trochu vážnejšie naznačil, že majster v poslednom období prejavuje známky prehnanej sebadôvery. Na ihrisku utorňajšieho súpera to ale tak nevyzeralo. Hráči Lakers sa naháňali za stratenými loptami, precízne a sústredene si prihrávali a súpera zničili najmä v druhej štvrtine 59-percentnou úspešnosťou streľby a šiestimi získanými loptami. "Ofenzívne doskoky, získavanie súperom stratených lôpt, protiútoky - najmä na ihrisku súpera - to sú kľúčové činnosti, ktoré musíte robiť,“ podotkol po zápase, ktorý Lakers vyhrali 115:103, autor 26 bodov Kobe Bryant.

New York sa spamätal z drvivej prehry s Dallasom a v súboji proti Minnesote sa snažil niečo podobné zopakovať vo svojej réžii. Knicks sa po úvodnej smršti podarilo napokon vyhrať "iba" 27-bodovým rozdielom v pomere 132:105. V Sacramente bol kľúčovým hráčom Beno Udrih s 24 bodmi na konte, ktorý pomohol k víťazstvu domácich Kings nad Golden State v pomere 99:96.

Výsledky - utorok:
Washington - Los Angeles Lakers 103:115
Najviac bodov: Jamison 27, C. Butler 18, M. Miller 15 - Bryant a P. Gasol (10 doskokov) po 26, Odom 15, štvrtiny: 29:30, 15:30, 28:27, 31:28, 20 173 divákov

New York - Minnesota 132:105
Najviac bodov: D. Lee 28 (10 doskokov), Harrington 26 (10 doskokov), W. Chandler 20 - C. Brewer 22, Sessions 20, Pavlovič 16, štvrtiny: 40:16, 28:29, 28:19, 36:41, 18 111 divákov

Dallas - Milwaukee 108:107
Najviac bodov: Nowitzki 28, J. Terry 21, Josh Howard 13 - Bogut 32, Delfino 22, Jennings 12, štvrtiny: 28:27, 31:26, 24:24, 25:30, 19 799 divákov

Phoenix - Charlotte 109:114 po predĺžení
Najviac bodov: Nash 23, Frye 20, Dudley 18 (10 doskokov) - S. Jackson 30, Diaw 24 (11 doskokov), G. Wallace 21, štvrtiny: 33:26, 21:22, 29:29, 15:21 - 11:16, 15 722 divákov

Sacramento - Golden State 99:96
Najviac bodov: Udrih 24, T. Evans 23, Hawes 18 (13 doskokov) - S. Curry 27, C. Martin 20, Maggette 19 (12 doskokov), štvrtiny: 23:18, 26:20, 24:22, 26:36, 14 522 divákov

Weiss ml.: Mojou prioritou je teraz určite Bolton