Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Voľby 2010

12. júna 2010

Prvovoliči v Trnave majú o voľby záujem



Prvovoliči v Trnave majú o voľby záujem. V troch náhodne vybraných okrskoch už bola voliť väčšina zo zapísaných prvovoličov. V okrsku číslo 1 na trnavskej radnici je ...



Zdieľať
volby Foto: SITA, AP/David Josek

TRNAVA 12. júna (WEBNOVINY) – Prvovoliči v Trnave majú o voľby záujem. V troch náhodne vybraných okrskoch už bola voliť väčšina zo zapísaných prvovoličov. V okrsku číslo 1 na trnavskej radnici je zapísaných 950 ľudí, do 15:15 odvolila asi polovica z nich. „Z tých, ktorí odvolili, bolo podľa rodného čísla približne 20 prvovoličov,“ informoval agentúru SITA predseda okrskovej volebnej komisie Viliam Tarkaj. Dodal, že necelá polovica ešte voliť nebola. „Mladí ľudia často prichádzajú až večer, zastavia sa cestou na diskotéku alebo do baru,“ skonštatoval predseda. V okrsku číslo osem na Strednej priemyselnej škole na Komenského ulici bolo do 15:30 voliť asi 320 ľudí. Podľa člena okrskovej volebnej komisie Mareka Tomeša z nich osem mohlo voliť prvýkrát. Celkovo je v okrsku zapísaných 776 voličov.

Zo siedmich prvovoličov zapísaných v okrsku číslo 20 na Základnej škole Bottova už odvolilo päť. Okrsok má spolu 1 033 voličov, pričom podľa predsedníčky komisie Viery Gbelcovej je účasť zatiaľ približne 50-percentná.

Čerstvá maturantka Zuzana Tačovská dovŕšila 18 rokov v marci. Voliť bola, hoci sa dlho rozhodovala pre konkrétnu stranu. „Volila som zmenu. Myslím, že ísť voliť je dôležité, pretože svojím hlasom môžeme ovplyvniť, čo sa deje na Slovensku. Chcem, aby sme sa mali v budúcnosti dobre, preto by som chcela, aby sa dostali k moci tí, ktorých som volila.“ Voliť bola aj jej spolužiačka Jana Martinkovičová, ktorá má osemnásť od apríla. Na rozdiel od Zuzany bola od začiatku rozhodnutá, komu dá svoj hlas. „Rozhodla som sa sama. Ovplyvnilo ma hlavne to, s ktorou politickou stranou sa najviac zhodujú moje názory. To, či mi niektorá strana v rámci predvolebnej kampane dala balón, alebo nie, môj názor nezmenilo. Ak aj áno, tak skôr v negatívnom smere, pretože peniaze z kampane mohli teraz použiť na pomoc ľuďom, ktorých postihli povodne.“ Obe dievčatá sa zhodujú, že väčšina z ich kamarátov prvovoličov považuje voľby za dôležité a zúčastnia sa na ich.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
V Krásne nad Kysucou je volebný okrsok v krčme
<< predchádzajúci článok
SHMÚ:Na východe hrozia povodne, na západe horúčavy

Prvovoliči v Trnave majú o voľby záujem - diskusné fórum čitateľov