08. októbra 2011

Prvý tohtosezónny gól Gáboríka stačil Rangers na bod

Marián Gáborík z New York Rangers sa ako prvý Slovák strelecky presadil v novom ročníku zámorskej hokejovej NHL, keď skóroval v piatkovom súboji vo švédskom Štokholme proti Los ...

rangers ŠTOKHOLM/HELSINKI/NEW YORK 8. októbra (WEBNOVINY) - Marián Gáborík z New York Rangers sa ako prvý Slovák strelecky presadil v novom ročníku zámorskej hokejovej NHL, keď skóroval v piatkovom súboji vo švédskom Štokholme proti Los Angeles. Po góle Gáboríka vyrovnali Rangers na 2:2, v predĺžení sa však presadil Jack Johnson a Kings vyhrali 3:2. Los Angeles bolo najmä v prvej tretine veľmi aktívne, po prestávke začali Rangers lepšie korčuľovať a vytvárali si viaceré šance. Aktívny bol najmä Ryan Callahan, ktorý vyslal 10 striel na bránku. Gáborík sa prezentoval piatimi streleckými pokusmi.

V Helsinkách vyšiel zo súboja slovenských obrancov lepšie Andrej Sekera, ktorého Buffalo zdolalo Anaheim Ľubomíra Višňovského 4:1. Sekera si navyše počas necelých 15 minút pobytu na ľade pripísal aj jednu asistenciu. Višňovský dostal väčší priestor, najproduktívnejší obranca základnej časti minulej sezóny sa však nedokázal presadiť a neúspešne skončili obe jeho strely. Hviezdou zápasu sa stal Thomas Vanek. Krídelník Sabres strelil dva góly a pridal aj jednu asistenciu. Víťazný gól pripísali na konto Ville Leina, ktorý hral v minulosti v Helsinkách za tamojší Jokerit. Väčšie sympatie publika však boli na strane Anaheimu, za ktorý nastúpili Saku Koivu a Teemu Selänne. "Máme za sebou dobrý štart. Niekoľkokrát nás podržal brankár Miller, darilo sa nám v presilovkách a vypracovali sme si dobré gólové šance," povedal po stretnutí nový kapitán Buffala Jason Pominvile.

Trénerský debut Glena Gulutzana na lavičke Dallasu sa skončil víťazstvom, Stars zdolali Chicago 2:1. Brankárovi Karimu Lehtonenovi zmaril radosť z čistého konta 14 sekúnd pred koncom Nick Lady. Stars dosiahli proti Blackhawks štvrtú výhru vo vzájomných dueloch v rade. Marián Hossa z Chicaga bol strelecky aktívny, ale úspechom neskončila ani jedna z jeho ôsmich striel. Na svoje konto si počas 22 minút na ľade pripísal aj jedno vylúčenie a mínusový bod.

Tampa Bay pred šiestimi mesiacmi zmarila nádeje Caroliny na play-off a teraz jej pokazila náladu v prvom zápase sezóny. Lightning vyhrali hladko 5:1. "Prišli a povedali, že sa nám chcú revanšovať za jar. To bola pre nás ďalšia motivácia, aby sme hrali čo najlepšie," povedal center Tampy Steven Stamkos. Detroit proti Ottawe získal pohodlné vedenie 5:0 a hostia skorigovali výsledok troma gólmi až v záverečnej tretine. "Naša hra v tretej tretine sa mi vôbec nepáčila. Takto nemôžeme pomáhať súperom, aby sa vracali do zápasu. Je to neprijateľné," zlostil sa napriek víťazstvu po zápase tréner Red Wings Mike Babcock. Columbus má s Nashville dlhodobo nepriaznivú bilanciu a potvrdilo sa to aj v piatok, keď Predators vyhrali na ľade Blue Jackets 3:2.

Výsledky piatkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:
Buffalo - Anaheim 4:1 (2:0, 2:1, 0:0) - hralo sa v Helsinkách
Góly: 5. Vanek (Adam, Pominville), 9. Leino (SEKERA, B. Boyes), 26. Pominville (Vanek, Adam), 32. Vanek (Ehrhoff, Pominville) - 25. Guenin (Macanauer)
Vylúčení: 7:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 25:30, brankári: Miller - Hiller. Diváci: 13 349 divákov.

Los Angeles - New York Rangers 3:2 po predĺžení (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0) - hralo sa v Štokholme
Góly: 11. Kopitar (Justin Williams), 56. M. Richards (Richardson, D. Brown), 65. J. Johnson (M. Richards, Kopitar) - 16. Callahan (Anisimov, Fedotenko), 51. GÁBORÍK (Dubinsky, B. Richards)
Vylúčení: 1:5 na 2 min, navyše: Prust na 5 min za bitku, Dubinsky na 10 min za nešp. správanie - Clifford na 5 min za bitku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 30:26, brankári: Quick - Lundqvist. Diváci: 13 800.

Detroit - Ottawa 5:3 (1:0, 3:0, 1:3)
Góly: 16. Bertuzzi (Helm, Kindl), 22. Lidström, 30. Emmerton (D. Miller), 31. Hudler (Daciuk, J. Ericsson), 44. I. White (D. Miller, Emmerton) - 46. M. Michálek (Spezza, Filatov), 49. M. Michálek (Spezza, Karlsson), 59. Kuba (Alfredsson, Zibanejad)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 39:32, brankári: Howard - Anderson. Diváci: 20 066.

Dallas - Chicago 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Góly: 21. Goligoski (Ribeiro), 37. Benn (Souray, Daley) - 60. Leddy (P. Kane, Pirri)
Vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 33:38, brankári: Lehtonen - C. Crawford. Diváci: 15 285.

Columbus - Nashville 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
Góly: 35. Prospal (J. Carter, Nash), 51. Nash (Prospal, J. Carter) - 26. R. Suter (S. Kosticyn, Legwand), 36. C. Smith (S. Weber, R. Suter), 41. Halischuk (O´Reilly)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 34:31, brankári: S. Mason - Rinne. Diváci: 18 247.

Carolina - Tampa Bay 1:5 (1:0, 0:2, 0:3)
Góly: 9. Skinner (Gleason, T. Ruutu) - 26. St. Louis (Stamkos), 38. Lecavalier (Stamkos, St. Louis), 53. Downie (M. Bergeron, Shannon), 53. Hall (Thompson, Jones), 57. Malone (Purcell, Brewer)
Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 33:34, brankári: C. Ward - Roloson. Diváci: 18 680.