Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

12. februára 2024

Prvý turecký astronaut Alper Gezeravci sa vrátil domov z Medzinárodnej vesmírnej stanicePrvý turecký astronaut sa v pondelok vrátil domov. Alper Gezeravci sa vo vlasti dočkal hrdinského privítania, keďže jeho misia na Medzinárodnej vesmírnej stanici (ISS) znamená ...Zdieľať
space_station_private_crew_15072 676x451 12.2.2024 (SITA.sk) - Prvý turecký astronaut sa v pondelok vrátil domov. Alper Gezeravci sa vo vlasti dočkal hrdinského privítania, keďže jeho misia na Medzinárodnej vesmírnej stanici (ISS) znamená pre „krajinu polmesiaca“ veľkú prestíž a symbolizuje pokrok v oblasti v oblasti technológií a letectva.


Gezeravciho privítali deti s kyticami na letisku Esenboğa v Ankare, keď sa vracal z trojtýždňovej misie na ISS. Astronaut na oplátku rozdával turecké vlajky, ktoré mal so sebou vo vesmíre.

Turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan pozorne sledoval Gezeravciho misiu a vyhlásil ju za „nový symbol rastúceho, silnejšieho a asertívneho Turecka“ po tom, čo si krajina minulý rok pripomenula sté výročie svojho vzniku.

Turecko za túto misiu zaplatilo zhruba 55 miliónov dolárov.


Zdroj: SITA.sk - Prvý turecký astronaut Alper Gezeravci sa vrátil domov z Medzinárodnej vesmírnej stanice © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Robbie Williams, britský popový spevák a skladateľ, oslavuje 50 rokov
<< predchádzajúci článok
Matica slovenská žiada nápravu pri štátnych symboloch na dokladoch