03. októbra 2009

Prvým finalistom ME volejbalistky Holandska

Prvým semifinalistom XXVI. majstrovstiev Európy vo volejbale žien v Poľsku je Holandsko. Rozhodol o tom semifinálový súboj v Lodži, v ktorom hráčky výberu "oranjes" už po druhý raz na tomto šampionáte ...

LODŽ 3. októbra (WEBNOVINY) - Prvým semifinalistom XXVI. majstrovstiev Európy vo volejbale žien v Poľsku je Holandsko. Rozhodol o tom semifinálový súboj v Lodži, v ktorom hráčky výberu "oranjes" už po druhý raz na tomto šampionáte zdolali domáce Poľky, tentoraz 3:1. V prvých dvoch setoch jednoznačne dominovali na ihrisku Holanďanky. Tie svojim súperkám hnaným do posledného miestečka vypredanou halou dovolili uhrať iba 11, resp. 15 bodov. Zdalo sa, že Poľky sú na kolenách. V treťom sete však zdvihli hlavy a zobrali réžiu do svojich rúk. Zvíťazili v ňom 25:20 a v súboji sa pokračovalo. Štvrtý set však už opäť lepšie zvládli Holanďanky, vyhrali ho 25:20, celý zápas 3:1 a po siedmom víťazstve v rade si zahrajú v nedeľu o titul. Ich súper vzíde zo zápasu Taliansko - Nemecko, ktorého začiatok je naplánovaný na 20.00 h.