24hod.sk    Tlačové správy

Prvým majstrom sveta v hokejbale 3+1 sa stala Kanada

Včera skončili 1.MS v hokejbale vo formáte 4on4. Historicky prvým majstrom sveta v tomto formáte sa stali hokejbalisti z Kanady. Kanada prešla turnaj bez straty bodu, keď vo finále porazili Slovensko 10:2. ...

bez nazvu BRATISLAVA 23. novembra (WBN/PR) - Včera skončili 1.MS v hokejbale vo formáte 4on4. Historicky prvým majstrom sveta v tomto formáte sa stali hokejbalisti z Kanady. Kanada prešla turnaj bez straty bodu, keď vo finále porazili Slovensko 10:2. V súboji o bronz vyhralo Rusko nad Českom 8:6 a z premiérového šampionátu si odváža domov bronz. Európsky titul získalo Slovensko, druhí boli Češi a bronz získalo Rusko.

Majsterkami sveta v kategórii žien sa stalo Slovensko, druhé bolo Česko a tretie bolo Maďarsko. Druhé MS v tomto formáte sa budú konať v kanadskom Quebecu budúci rok v auguste. Zo Slovenska sa objavili v ALL-STARS teame Mydla z mužov a v ženách Obušková a Kňažková. Najlepším nahrávačom MS bol Marek Kanich (Slovensko). Najlepším hráčom turnaj bol vyhlásený kanaďan Proulux. Medzi ženami najlepšou hráčkou MS bola slovenka Petra Kňažková.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.