Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. apríla 2019

R. Chovanec: Rezort hospodárstva podporuje podnikanie mladýchNa snímke zľava štátny tajomník Ministerstva hospodárstva SR Rastislav Chovanec, minister hospodárstva SR Peter Žiga a hovorca Ministerstva hospodárstva SR Maroš Stano. Archívna snímkaZdieľať
Na snímke zľava štátny tajomník Ministerstva hospodárstva SR Rastislav Chovanec, minister hospodárstva SR Peter Žiga a hovorca Ministerstva hospodárstva SR Maroš Stano. Archívna snímka Foto: TASR/Pavol Zachar
Bratislava 14. apríla (TASR) – Ministerstvo hospodárstva SR sa snaží podporovať podnikanie mladých prostredníctvom programov Slovak Business Agency (SBA). Povedal to pre TASR štátny tajomník Ministerstva hospodárstva SR Rastislav Chovanec.


Podpora sa týka nielen študentských firiem, ale aj novozaložených firiem a start-upov. "Najmä pre mladých môže byť zaujímavý program mentora, človeka, ktorý má skúsenosti s podnikaním, založil vlastné firmy a je ochotný sa podeliť so svojimi znalosťami," uviedol štátny tajomník. Podnikanie nie je podľa neho pre každého, je to spôsob života. Podnikateľ musí mať určité danosti, mentálnu výbavu, preto je dôležité, aby si študenti vyskúšali cvičné firmy už v škole.

Štátny tajomník počas 24. ročníka celoslovenského Junior Achievement Veľtrhu podnikateľských talentov (9. 4.) uviedol, že ak sú mladí podnikatelia aktívni napríklad v rodinnej firme svojich rodičov, je to pre nich výhoda v porovnaní s ostatnými.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nešťastie na koľajniciach: Pri Plaveckom Štvrtku zrazil vlak chodca
<< predchádzajúci článok
Rozsiahle záplavy si v Iráne doposiaľ vyžiadali 76 mŕtvych

R. Chovanec: Rezort hospodárstva podporuje podnikanie mladých - diskusné fórum čitateľov