Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. marca 2019

R. Fico: Ak by som mal nahrávku Gorily v minulosti, použil by som juNa archívnej snímke Robert Fico.Zdieľať
Na archívnej snímke Robert Fico. Foto: TASR - Branislav Račko
Bratislava 13. marca (TASR) - Bývalý premiér Robert Fico (Smer-SD) by nahrávku z kauzy Gorila použil, ak by ju mal v roku 2008 k dispozícii. Povedal to v reakcii na informácie, že mu mal v minulosti bývalý generálny prokurátor Dobroslav Trnka nahrávku pustiť.


"Ak by som mal nahrávku Gorily v roku 2008, alebo aj v inom období k dispozícii, veľmi rád by som ju okamžite použil. Gorila je totiž kauzou druhej Dzurindovej vlády, v ktorej išlo o rozdeľovanie provízií z privatizácie štátnych podnikov a kupovanie poslancov v parlamente," argumentuje.

Zverejnenie takýchto informácií považuje Fico za ďalší účelový útok proti jeho osobe v súvislosti s blížiacimi sa prezidentskými voľbami. Tvrdí tiež, že ak by sa potvrdila autenticita spisu Gorila, jeho osobu táto téma nijako nediskvalifikuje.

Denník N v stredu informoval, že Trnka pustil Ficovi ukážku z Gorily už v roku 2008 alebo 2009. "Bolo to na stretnutí na Úrade vlády SR, na ktorom bol aj vtedajší šéf bratislavskej krajskej prokuratúry Jaromír Čižnár, súčasný generálny prokurátor," tvrdí portál s tým, že to vyplýva z doterajšieho policajného vyšetrovania. Podľa ich informácií už Čižnár na polícii vypovedal.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Situácia s neobsadením Košíc vo VVS sa podľa vodární čoskoro vyrieši
<< predchádzajúci článok
Stavebné výdavky v USA sa v januári zvýšili viac, než sa čakalo

R. Fico: Ak by som mal nahrávku Gorily v minulosti, použil by som ju - diskusné fórum čitateľov