Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

16. mája 2018

R. Raši: Bolo podaných 50 nápadov, ako zlepšiť čerpanie eurofondovNa snímke predseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši.Zdieľať
Na snímke predseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši. Foto: TASR - Pavol Zachar
Bratislava 16. mája (TASR) - Celkovo bolo podaných 50 nápadov, ako urobiť transparentnejším čerpanie eurofondov a zjednodušiť prístup k nim, z nich bolo vybraných desať. Z týchto desiatich budú v stredu v ďalšom kole vyhodnotené tri najlepšie. Uviedol to v stredu vicepremiér pre investície a informatizáciu Richard Raši (Smer-SD) počas celoslovenského podujatia EŠIF Idea Hack.


Ako príklad uviedol organizovanie seminárov k eurofondom formou on-line webinárov, vytváranie tzv. euroboxov či chat-boxov. "Veríme, že nielen tie najlepšie, ale možno aj tie z tých desiatich nápadov sa podarí implementovať do praxe a zjednodušiť život prijímateľov," uviedol Raši s tým, že treba odstrániť zbytočnú byrokraciu.

Riaditeľ odboru metodiky a koordinácie subjektov Úradu podpredsedu vlády SR (ÚPVII) pre investície a informatizáciu Matúš Drotár doplnil, že na podujatí sú zástupcovia žiadateľov a prijímateľov. Desať nápadov z 50 vybrala komisia z ÚPVII, rovnako ako bude vyberať ďalšia komisia tri najlepšie. Vicepremiér povedal, že sú tam aj konzultanti, mentori či odborníci na verejné obstarávanie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
INFLÁCIA V EUROZÓNE SA V APRÍLI SPOMALILA NA 1,2 PERCENTA
<< predchádzajúci článok
Na križovatke Banícka a Joliota Curie v Poprade vznikne kruhový objazd

R. Raši: Bolo podaných 50 nápadov, ako zlepšiť čerpanie eurofondov - diskusné fórum čitateľov