26. augusta 2006

R. Schumacher na VC Turecka na štarte až 15.

Veľká cena F1 v Turecku sa pre Nemca Ralfa Schumachera začala dobre. V kvalifikácii skončil na piatom mieste, ale dlho sa netešil. Za výmenu motora bol penalizovaný poklesom desiatich miest na štartovacom ...

ISTANBUL 26. augusta (WEBNOVINY) - Veľká cena F1 v Turecku sa pre Nemca Ralfa Schumachera začala dobre. V kvalifikácii skončil na piatom mieste, ale dlho sa netešil. Za výmenu motora bol penalizovaný poklesom desiatich miest na štartovacom rošte. "Naším cieľom bolo v kvalifikácii skončiť v prvej päťke, takže to najskôr bolo dobré, a tak ma neskorší trest za výmenu motora mrzí," povedal jazdec Toyoty. Ralf Schumacher sa v posledných piatich pretekoch seriálu MS umiestnil v kvalifikácii vždy v prvej osmičke. V pribežnom poradí šampionátu je Nemec na desiatej priečke so šestnástimi bodmi. Vedie Španiel Fernando Alonso, ktorý zatiaľ získal 100 bodov.