Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

04. decembra 2019

Rada pre vysielanie a retransmisiu uložila ďalšie pokutyNa snímke predseda Rady pre vysielanie a retransmisiu (RVR) Miloš Mistrík.Zdieľať
Na snímke predseda Rady pre vysielanie a retransmisiu (RVR) Miloš Mistrík. Foto: TASR - Michal Svítok
Bratislava 4. decembra (TASR) - Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) uložila v stredu pokuty v celkovej výške takmer 15.000 eur vysielateľovi Mac TV. TASR o tom informovala hovorkyňa RVR Ivana Čaučíková.


Prvú pokutu 8000 eur dostal vysielateľ Mac TV za programovú službu Joj. Tá mala porušiť zákon pri odvysielanom programe Deadpool. Pochybenie sa týkalo faktu, že napriek násilným scénam nebol správne označený, pre ktorých divákov je nevhodný, ale tiež násilných scén v upútavke na program. Druhú pokutu vo výške 3500 eur dostal vysielateľ za programovú službu Joj Plus, ktorá odvysielaním programu Profesionáli porušila zákon o ochrane maloletých. Tretia pokuta vo výške 3319 eur sa týka programovej služby Joj a nesprávneho zobrazovania času titulkov.

RVR zároveň uložila štyri sankcie vo forme upozornenia na porušenie zákona, začala 15 správnych konaní, odňala dve frekvencie, v jednom prípade zamietla zmenu licencie na rozhlasové vysielanie a v jednom prípade licenciu zmenila.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Svätojurský rizling rýnsky bude v michelinskej reštaurácii
<< predchádzajúci článok
Študentom v Žiari priblížili príbeh rozpadu bývalej Juhoslávie

Rada pre vysielanie a retransmisiu uložila ďalšie pokuty - diskusné fórum čitateľov