Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

04. decembra 2019

Študentom v Žiari priblížili príbeh rozpadu bývalej JuhoslávieNa snímke diskusia zo študentami.Zdieľať
Na snímke diskusia zo študentami. Foto: TASR Henrich Mišovič
Žiar nad Hronom 4. decembra (TASR) - Žiarska Súkromná stredná odborná škola pedagogická EBG hostí v týchto dňoch výstavu s názvom Ako sa z našich stali cudzí, ktorá približuje príbeh vojny a rozpadu bývalej Juhoslávie.


Autorom výstavy je Centrum pre európsku politiku (CEP), ktoré sa od roku 2000 venuje občianskemu a európskemu vzdelávaniu predovšetkým žiakov a učiteľov stredných škôl na Slovensku, od roku 2005 v Bosne a Hercegovine a od roku 2007 i na Ukrajine.

"V roku 2017 sme začali pripravovať projekt s názvom Kam vedie nacionalizmus a extrémizmus?, ktorý pozostáva zo študijných ciest učiteľov a žiakov stredných škôl na miesta vojen v bývalej Juhoslávii. Na jeho základe sme pripravili putovnú výstavu Ako sa z našich stali cudzí, ktorej zámerom je prevencia radikalizácie mladých ľudí a zdôraznenie potreby dodržiavania ľudských práv," informoval o tom Kamil Sládek z CEP.

Po Stropkove a Tisovci je aktuálne výstava ešte do 5. decembra v Žiari nad Hronom. Na pôde Súkromnej školy umeleckého priemyslu v Bratislave bude od 10. do 12. decembra.

Na výstave sa účastníci učia metódou rovesníckeho vzdelávania – sprievodcami sú študenti, ktorí absolvovali študijnú cestu na Balkán. Výstava vychádza z udalostí a príbehov z nedávnej histórie a zo súčasnosti. Podľa jej autorov pomáha porozumieť aktuálnemu spoločenskému a politickému dianiu na Slovensku prostredníctvom spoznávania minulosti.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rada pre vysielanie a retransmisiu uložila ďalšie pokuty
<< predchádzajúci článok
Zhromaždenie OBSE ocenilo výsledky slovenského predsedníctva

Študentom v Žiari priblížili príbeh rozpadu bývalej Juhoslávie - diskusné fórum čitateľov