Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. júla 2009

Radičová chce o päť rokov znovu kandidovať na prezidentkuIveta Radičová, ktorá neuspela v tohtoročných prezidentských voľbách, sa chce o päť rokov o post hlavy štátu uchádzať znova. Uviedla to pre český denník MF Dnes. "Za päť rokov sa môže stať ...Zdieľať
BRATISLAVA 12. júla (WEBNOVINY) - Iveta Radičová, ktorá neuspela v tohtoročných prezidentských voľbách, sa chce o päť rokov o post hlavy štátu uchádzať znova. Uviedla to pre český denník MF Dnes. "Za päť rokov sa môže stať veľa vecí, môže byť iné rozloženie politických síl. Nemôžem dnes vedieť, čo sa stane, ale za seba môžem povedať, že pokiaľ bude záujem a podpora, do toho súboja vstúpim," odpovedala na otázku denníka, či sa do boja o prezidentské kreslo pustí.


Pravicová politička, ktorá predtým pracovala ako sociologička, na jar pomerne tesne prehrala v súboji s Ivanom Gašparovičom, informuje MF Dnes. Ako ďalej dodáva, krátko na to prekvapivo skončila aj v parlamente. Dôvodom bol škandál, keď hlasovala za svoju stranícku kolegyňu Tatianu Rosovú, ktorá od rečníckeho pultu nestihla dobehnúť k hlasovaciemu zariadeniu. Po odchode z politiky ju opustil priateľ, paralympionik Ján Riapoš, s ktorým plánovala svadbu, dodáva denník.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nehoda na stavbe mostu v Indii si vyžiadala tri životy
<< predchádzajúci článok
Vynesú rozsudok nad profiboxerom

Radičová chce o päť rokov znovu kandidovať na prezidentku - diskusné fórum čitateľov