Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra    Pohoda festival

10. júla 2010

Radičová zapálila sviečku a predávala knihyNová premiérka Iveta Radičová (SDKÚ-DS) navštívila dnes popoludní trenčiansky hudobný festival Pohoda. Po privítaní sa s českým ministrom Karlom Schwarzenbergom a kňazom ...Zdieľať
radicova Foto: SITA/Michal Burza TRENČÍN 10. júla

Nová premiérka Iveta Radičová (SDKÚ-DS) navštívila dnes popoludní trenčiansky hudobný festival Pohoda. Po privítaní sa s českým ministrom Karlom Schwarzenbergom a kňazom Antonom Srholcom spolu zapálili sviečky na mieste vlaňajšieho pádu stanu, ktorý si vyžiadal dve obete. Sama mala pred rokom podľa vlastných slov strach, pretože na Pohode boli jej rodinní príslušníci.

Následne predávala knihy v burze kníh. Medzi prvými zákazníkmi boli jej koaliční kolegovia z SaS. Radičová pri príchode medzi novinárov držala v rukách nafukovaciu loptu. S povestným volebným balónikom to však nemalo podľa nej nič spoločné. “Kúpila som ju po ceste v stánku Amnesty International,” povedala agentúre SITA.

Radičová si podľa vlastných slov prišla pozrieť niekoľko kapiel. Na festivale bola bez viditeľnej ochranky. Novinárom povedala, že nemá o seba obavu, čo dokladovala aj srdečným privítaním od divákov. "Chodila som na Pohodu a aj budem chodiť na Pohodu,” dodala k téme svojej ochrany. Na festivale podľa vlastných slov vydrží, kým jej to páľava na ploche trenčianskeho letiska dovolí. Radičová zaspomínala, kedy naposledy spala v stane. “Bolo to v roku...1972 na túre na Roháčoch,” dodala s úsmevom.

SITA

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Kaščák: Atmosféra 14. ročníka bola ešte silnejšia (11. 7. 2010)
 Pódiový manažér O2 stageu: Mám rešpekt nie strach (10. 7. 2010)
 Festival Pohoda na hodinu stíchol (10. 7. 2010)
 Does It Offend You, Yeah? neuznáva videoklipy (10. 7. 2010)
 Dojatý Kaščák otvoril takmer vypredanú Pohodu (9. 7. 2010)
 Nočnú Pohodu spríjemnila legenda The Stranglers (9. 7. 2010)
 Na prípravu Pohody dozerajú inžinieri (7. 7. 2010)
 Bažant Pohoda 2010 štartuje už zajtra (7. 7. 2010)nasledujúci článok >>
Festival Pohoda na hodinu stíchol
<< predchádzajúci článok
Colours of Ostrava ponúkne aj množstvo večierkov

Radičová zapálila sviečku a predávala knihy - diskusné fórum čitateľov