Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

02. marca 2023

Raketa SpaceX na druhý pokus úspešne odštartovala, štyria astronauti smerujú na ISS (video+foto)Z Kennedyho vesmírneho strediska na Floride vo štvrtok úspešne odštartovala štvorica astronautov smerujúcich k Medzinárodnej vesmírnej stanici ...Zdieľať
spacex_crew_launch_67034 676x380 2.3.2023  - Z Kennedyho vesmírneho strediska na Floride vo štvrtok úspešne odštartovala štvorica astronautov smerujúcich k Medzinárodnej vesmírnej stanici (ISS).


Raketa Falcon spoločnosti SpaceX vezie aj prvého astronauta z arabského sveta, ktorý na orbite strávi šesť mesiacov. Sultán an-Nijádí je pritom len druhým Emirátčanom, ktorý sa dostal do vesmíru.

V module Dragon, ktorý by mal na ISS doraziť v piatok, sú aj dvaja astronauti amerického Národného úradu pre letectvo a vesmír (NASA) - Stephen Bowen a Warren „Woody“ Hoburg, a ruský kozmonaut Andrej Feďajev.
 


Posádka veliteľa Stephena Bowena má na palube ISS nahradiť americko-rusko-japonskú posádku, ktorá je tam od októbra. Ďalšími obyvateľmi vesmírnej stanice sú dvaja Rusi a Američan, ktorých pobyt po poruche vesmírnej lode Sojuz predĺžili do septembra. Náhradná kapsula Sojuz dorazila na ISS minulý víkend.


Prvý pokus o štart v pondelok prerušili technické problémy.
 Zdroj: SITA.sk - Raketa SpaceX na druhý pokus úspešne odštartovala, štyria astronauti smerujú na ISS (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Skupina Korben Dallas pripravuje klubové turné
<< predchádzajúci článok
Životný príbeh vedkyne Marie Curie-Sklodowskej