Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

07. decembra 2019

Rakúski návštevníci spoznajú slovenský dizajnilustračná snímka.Zdieľať
ilustračná snímka. Foto: TASR/Martin Baumann
Bratislava 7. decembra (TASR) – Rakúski návštevníci sa v sobotu bližšie oboznámia so slovenským dizajnom. Pripravená je pre nich výstava Colorlove dizajnérky Lenky Sršňovej a prehliadka nezávislej módy, dizajnu a umeleckej tvorby na Slovensku – Urban Market. Informuje o tom internetová stránka projektu MAK - Múzeum úžitkového umenia vo Viedni.


Výstava Colorlove predstaví desať kolekcií dizajnérky Sršňovej. Delegácia z Viedne sa ďalej presunie na Urban Market, ktorý desať rokov prezentuje to najlepšie, čo aktuálne vzniká na lokálnej dizajnérskej scéne.

Organizátori projektu uviedli, že ich teší záujem návštevníkov z Viedne a plánujú pokračovať aj naďalej. Cieľom je rozvíjať cezhraničnú výmenu publika. Každá z prehliadok s názvom Mak on Tour trvá jeden deň, počas ktorého majú rakúski návštevníci možnosť spoznať diela talentovaných slovenských autorov a bližšie tak pochopiť súčasnú dizajnérsku tvorbu na Slovensku.

Cezhraničná spolupráca inštitúcií dizajnu v digitálnej dobe je podporená v rámci programu Interreg V-A Slovenská republika – Rakúsko 2014 – 2020.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Lesbickému páru sa narodil syn, embryo vynosili obidve ženy
<< predchádzajúci článok
Americká skupina The Lumineers mieri na Slovensko

Rakúski návštevníci spoznajú slovenský dizajn - diskusné fórum čitateľov