Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

27. decembra 2011

Rapper Heavy D zomrel na pľúcnu embóliuPríčinou úmrtia amerického rappera a herca Heavy D bola pľúcna embólia spôsobená krvnou zrazeninou v nohe. Oznámili to predstavitelia Úradu koronera losangeleského okresu, podľa ...Zdieľať
heavy d BRATISLAVA 27. decembra (WEBNOVINY) - Príčinou úmrtia amerického rappera a herca Heavy D bola pľúcna embólia spôsobená krvnou zrazeninou v nohe.


Oznámili to predstavitelia Úradu koronera losangeleského okresu, podľa ktorých mohla zrazenina vzniknúť počas dlhého letu zo spomienkového koncertu venovaného pamiatke Michaela Jacksona vo Walese, kde Heavy D vystupoval. Rapper okrem toho trpel aj bližšie nešpecifikovanou srdcovou chorobou.

Podľa vyjadrenia polície Heavy D skolaboval v utorok 8. novembra na chodníku pred svojím domom v Beverly Hills po tom, čo mal počas cesty z obchodu problémy s dýchaním. Po príchode paramedikov sa znova prebral a následne ho previezli do Cedars Sinai Medical Center, kde zomrel.

Pohreb sa uskutočnil 18. novembra v baptistickom kostole v newyorskom Mount Vernon, pričom sa na ňom zúčastnila len najbližšia rodina 44-ročného umelca a niekoľko jeho priateľov vrátane Mary J. Blige a P. Diddyho.

Heavy D, vlastným menom Dwight Arrington Myers, sa narodil na Jamajke, odkiaľ sa ešte ako dieťa spolu s rodinou presťahoval do Mount Vernon.

V roku 1986 založil hip-hopovú skupinu Heavy D & The Boyz, ktorej členmi boli aj G-Whiz, Trouble T. Roy a Eddie F. Táto formácia bola vôbec prvým interpretom, ktorý podpísal zmluvu s vydavateľstvom Uptown Records. Heavy D & The Boyz debutovali v roku 1987 albumom Living Large, po ktorom nasledovali nahrávky Big Tyme (1989), Peaceful Journey (1991), Blue Funk (1983) a Nuttin' But Love (1994).

Na svojom konte majú hity ako napríklad Mr. Big Stuff, Nuttin' But Love, Got Me Waiting alebo Now That We Found Love. Po rozpade skupiny sa Heavy D vydal na sólovú dráhu a vydal štúdiovky Waterbed Hev (1997), Heavy (1999), Vibes (2008) a Love Opus (2011). Počas kariéry spolupracoval aj s Michaelom Jacksonom a jeho sestrou Janet.

Okrem hudby sa venoval aj herectvu, keď účinkoval napríklad v seriáloch Roc (1991 - 1994), Boston Public (2000 - 2004) a Kosti (2005) alebo v snímkach Doživotie (1999) a Majstrovský plán (2011).

Informácie pochádzajú z webstránky www.tmz.com a archívu agentúry SITA.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hip-hoperi z Clipse vydajú ďalší album
<< predchádzajúci článok
Horoskop na rok 2012 - všetky znamenia - ročný horoskop

Rapper Heavy D zomrel na pľúcnu embóliu - diskusné fórum čitateľov