25. októbra 2015

Real je po triumfe vo Vigu stále bez prehry

Na snímke vľavo hráč Realu Cristiano Ronaldo a vpravo hráč Viga Sergio Gomez v súboji o loptu v zápase španielskej La Ligy RC Selta Vigo - Real Madrid vo Vigu 24. októbra 2015. Foto: TASR/AP
Madrid 25. októbra (TASR) - Futbalisti Realu Madrid sú v španielskej Primera Division stále bez prehry. "Biely balet" triumfoval v sobotňajšom šlágri 9. kola na ihrisku Celty Vigo 3:1, dosiahol šieste víťazstvo v sezóne a provizórne sa osamostatnil na čele tabuľky.

Skóre na Estadio Municipal de Balaidos vo Vigu otvoril v 8. minúte Cristiano Ronaldo, pre ktorého to bol dvanásty gól v rovnakom počte zápasov. Na 2:0 pre hostí zvýšil v 23. minúte brazílsky obranca Danilo. Real následne podržal brankár Keylor Navas, ktorý zlikvidoval viaceré sľubné príležitosti domáceho mužstva. Hosťom po zmene strán zahralo do karát vylúčenie Gustava Cabrala, ktorý po hodine hry videl druhú žltú kartu. Päť minút pred záverečným hvizdom strelil kontaktný gól Nolito, ale posledné slovo mali Madridčania, keď na 3:1 upravil Marcelo.

Tréner Realu Rafael Benitez po zápase pochválil mužstvo za nasadenie a príkladný profesionalizmus. "Mali sme za sebou náročné stretnutie v Lige majstrov. Dnešný výkon nebol z kategórie top, ale hráči to zvládli, za čo im patrí vďaka. Dokázali sme si, že vieme vyhrať aj vtedy, keď náš výkon nie je ideálny. Mužstvo musím za prístup pochváliť," uviedol Benitez. Domáci sa po zápase sťažovali na nevyužité šance. "Ich brankár chytil štyri čisté góly. Neviem ako to urobil, nezostáva mi nič iné, ako mu zagratulovať. Mali sme blízko k triumfu aj napriek tomu, že sme hrali v oslabení," konštatoval strelec jediného gólu Viga Nolito.

Real vedie tabuľku súťaže s 21 bodmi. Dobehnúť ho môže FC Barcelona, ktorá v nedeľu hostí Eibar.