30. septembra 2018

Real Madrid remizoval v 7. kole La Ligy s Atleticom Madrid

Ilustračná snímka.

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Madrid 30. septembra (TASR) - Futbalisti Realu Madrid remizovali v 7. kole španielskej La Ligy v mestskom derby s Atleticom Madrid 0:0. "Biely balet" tak nevyužil šancu dostať sa na čelo tabuľky a zostal druhý o skóre za Barcelonou, ktorá doma iba remizovala s Athleticom Bilbao 1:1 a nevyhrala už tretí zápas za sebou. Bod pre úradujúceho majstra zachránil v 84. minúte Munir El Haddadi.

Real mal počas celého duelu s Atleticom územnú prevahu, nenašiel však kľúč k prekonaniu dobre organizovanej obrany súpera. Najväčšiu šancu spálil v druhom polčase aktívny Marco Asensio, ktorý sám pred Janom Oblakom stroskotal na slovinskom brankárovi. V úvodnom sobotňajšom dueli prehral Real Sociedad San Sebastian s Valenciou 0:1.