02. apríla 2017

Real Madrid zdolal Alaves 3:0 a potvrdil post lídra

Hráč Realu Isco Alarcon (vpravo) a hráč Alaves Victor Camarasa v súboji o loptu v zápase 29. kola španielskej La Ligy Real Madrid - Alaves v Madride 2. apríla 2017. Foto: TASR/AP
Madrid 2. apríla (TASR) - Futbalisti Realu Madrid vyhrali v nedeľňajšom dueli 29. kola španielskej ligy nad Alavesom 3:0. Potvrdili tak post lídra tabuľky, na čele majú aktuálne päťbodový náskok pred Barcelonou.

Real splnil úlohu favorita aj bez kapitána Sergia Ramosa, ktorý dostal od kouča voľno. Skóre otvoril Karim Benzema v 31. minúte po prihrávke od Daniela Carvajala, v závere pridali gólovú poistku Isco a Nacho. V drese domácich nedohral duel obranca Raphael Varane, ktorý opustil ihrisko už v 10. minúte pre zranenie.

Sevilla napriek hernej i streleckej prevahe iba remizovala so Sportingom Gijon 0:0 a na vedúci Real stráca na štvrtom mieste tabuľky už desať bodov.