Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

14. februára 2023

Rekonštrukcia Bratislavského bábkového divadla pokračuje, interiér bude prispôsobený deťom a pribudne novinka (foto)Bratislavský samosprávny kraj (BSK) pokračuje s rekonštrukciou Bratislavského bábkového divadla (BBD). Ako ...Zdieľať
05 5 676x322 14.2.2023 (SITA.sk) - Bratislavský samosprávny kraj (BSK) pokračuje s rekonštrukciou Bratislavského bábkového divadla (BBD). Ako informuje hovorkyňa BSK Lucia Forman, od augusta 2021 vykonali už viaceré dôležité stavebné práce. Okrem iného majú hotové aj vizualizácie interiéru.


„Kompletne vynovené bude foyer, javisko i hľadisko. Divadlo bude mať aj úplne nové svetelné, zvukové a javiskové technológie," uviedol predseda BSK s tým, že po rekonštrukcii sa BBD stane najmodernejším bábkovým divadlom na Slovensku.

Obnova a výstavba novej časti


Komplexná rekonštrukcia pozostáva z obnovy pôvodnej administratívnej budovy a výstavby novej časti budovy, teda divadelnej sály a foyer vo dvore.

„Aktuálne sú dokončené izolácie podláh a omietky," poznamenala Forman s tým, že osadili aj nové okná v historickej aj novej časti divadla.

Namontovali tiež výťah, dokončili plynovú kotolňu, kúrenárske rozvody, ako aj elektroinštalačné rozvody v celej budove. Po ukončení týchto prác budú nasledovať práce v interiéri, ako omietky a pokladanie podláh, následne osádzanie technológií a na záver nové interiérové zariadenie.


Prispôsobené bude najmä deťom


Novinkou budú zelené strechy umiestnené nad divadelnou sálou BBD. „Vďaka nim zníži BSK náklady na vykurovanie aj na chladenie budovy," priblížila Forman s tým, že sa zvýši aj zvuková izolácia. Zelená strecha bude tiež zadržiavať zrážkovú vodu a spomalí sa jej odtok, čo predstavuje nižšiu záťaž na kanalizáciu.

„Novo zrekonštruované divadlo bude prispôsobené návštevníkom, teda deťom. Preto kultúrny zážitok bude posilnený príjemným presvetleným, hravým a moderným prostredím,“ doplnil predseda BSK.


Predstavenia BBD si môžu diváci aktuálne pozrieť v priestoroch Radošinského naivného divadla, kde hrá od 1. novembra 2021. Do svojich pôvodných priestorov sa BBD vráti v sezóne 2023/2024.
Zdroj: SITA.sk - Rekonštrukcia Bratislavského bábkového divadla pokračuje, interiér bude prispôsobený deťom a pribudne novinka (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Helfest zverejnil ďalších vystupujúcich, pribudli slovenské i zahraničné mená
<< predchádzajúci článok
Švédsky klimatický triler Aj keď sa všetko skončí