Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

07. novembra 2019

Rekonštrukciu komunikácií posunulo mesto Levice na jar budúceho rokaNadjazd na vstupe do Levíc v smere od Kalnej nad Hronom na ceste I/51.Zdieľať
Nadjazd na vstupe do Levíc v smere od Kalnej nad Hronom na ceste I/51. Foto: PrtScr/Google Maps
Levice 7. novembra (TASR) – Plánovaná rekonštrukcia troch miestnych komunikácií v Leviciach sa posunie. Podľa pôvodných zámerov mali byť komunikácie na Saratovskej ulici, Ul. A. Sládkoviča a Tyršovej ulici obnovené už počas tohto roka, termín rekonštrukcie sa však posúva na jar budúceho roka. TASR o tom informoval Mestský úrad (MÚ) Levice.


„Dôvodom je, nie vinou mesta zavinené, zdĺhavé verejné obstarávanie. Zmluvu o dielo s víťazným uchádzačom bolo možné podpísať až koncom októbra. S ohľadom na ročné obdobie, zabezpečenie kvality a charakter prác bol na úvodnom rokovaní zmluvnými stranami dohodnutý začiatok realizácie v jarných mesiacoch budúceho roka. Celková doba realizácie je dohodnutá na štyri týždne,“ uviedla Adriana Macáková z MÚ.

Mestské zastupiteľstvo vyčlenilo na rekonštrukciu ciest v tohtoročnom rozpočte mesta finančné prostriedky vo výške 300.000 eur. Táto suma zahŕňala realizáciu asfaltobetónového krytu vozoviek, úpravy poklopov a uličných vpustov, ako aj doplnenie obrubníkov. Elektronickou aukciou bola vysúťažená celková cena 225.290 eur s DPH. V zmysle Zmluvy o dielo zhotoviteľ vypracuje presný harmonogram realizácie prác a zabezpečí návrh a schválenie dočasného dopravného značenia.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rozhlasového hlásateľa zastrelili na ceste do práce
<< predchádzajúci článok
Hliadky občianskej poriadkovej služby Rómovia rešpektujú

Rekonštrukciu komunikácií posunulo mesto Levice na jar budúceho roka - diskusné fórum čitateľov

Zamyslenie nad touto informáciou... 9.11. 15:18:01