Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

22. júna 2021

Remišová chce zjednodušiť eurofondy, sľubuje menej byrokracie a viac transparentnosti (video)Vicepremiérka Veronika Remišová predstavila piaty reformný anti-byrokratický ...Zdieľať
4o8a3591 676x451 22.6.2021 (Webnoviny.sk) - Vicepremiérka Veronika Remišová predstavila piaty reformný anti-byrokratický balíček v eurofondoch. Zmeny v eurofondoch prinášajú 52 zjednodušení pre žiadateľov, prijímateľov aj pre riadiace orgány, ktoré manažujú celý proces. Okrem iného sa pri nadlimitných zákazkách skráti proces kontroly minimálne o mesiac, prvá kontrola bude pritom dobrovoľná.


Zjednotia sa tiež pravidlá pri zákazkách s nízkou hodnotou. Dokumentácia sa bude po novom prekladať výlučne elektronicky. Zjednoduší sa aj formulár výzvy. Novinkou je taktiež vzorový dokument, k dispozícii bude pre žiadateľov modelovo vyplnená žiadosť.

Ako ďalej na tlačovej konferencii informovala ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Remišová, zmenami sa výrazne zredukuje počet podmienok poskytnutia príspevku. Zruší sa aj predkladanie monitorovacích správ a mimoriadnych monitorovacích správ, ktoré zahlcovali systém. Okrem iného sa tiež zriadi kontakt na konzultovanie problémov.

„Očakávame od toho rýchlejší proces, jednoduchšie pravidlá, menej byrokracie a viac transparentnosti v celom procese,“ podotkla. Ako dodal riaditeľ odboru verejného obstarávania Branislav Hudec, jedna z najväčších zmien je vydanie jednotnej príručky k procesu a kontrole vereného obstarávania, ktoré je financované z eurofondov.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite semZdroj: Webnoviny.sk - Remišová chce zjednodušiť eurofondy, sľubuje menej byrokracie a viac transparentnosti (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Minulý týždeň zahynulo na slovenských cestách až päť motorkárov, polícia žiada vodičov o opatrnosť
<< predchádzajúci článok
Dôchodca nerešpektoval červenú, po prechode križovatkou to napálil rovno do policajného auta