16. januára 2010

Remíza Liverpoolu, kanonáda Chelsea

V sobotňajšom zápase 22. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže si schuti zastrieľali hráči FC Chelsea, ktorí na vlastnom ihrisku konkurenčný Sunderland deklasovali ...

LONDÝN 16. januára (WEBNOVINY) - V sobotňajšom zápase 22. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže si schuti zastrieľali hráči FC Chelsea, ktorí na vlastnom ihrisku konkurenčný Sunderland deklasovali 7:2. O výsledku duelu bolo rozhodnuté už po prvom polčase, ktorý vyznel v prospech Londýnčanov 4:0, po zmene strán domáci do čierneho namierili ešte trikrát, hosťujúce mužstvo sa presadilo dvakrát. Po dva góly zaznamenali francúzsky útočník Nicolas Anelka a stredopoliar Frank Lampard.

Tri body si do tabuľky zapísal aj obhajca celkového triumfu Manchester United, ktorý zvíťazil nad Burnley 3:0. Po úvodnom dejstve však na ukazovateli skóre svietil stav 0:0. Úvodný gól zápasu v 64. min vsietil Dimitar Berbatov, ku ktorému sa o päť minút neskôr pridal ťahúň ofenzívy "červených diablov" Wayne Rooney a v záverečnej minúte svoj premiérový gól za United zaznamenala nová posial Mame Briam Diouf.

Naopak, kríza anglického FC Liverpool pokračuje. V sobotňajšom zápase neudržali zverenci trénera Rafaela Beníteza vedenie 1:0 a z ihriska Stoke City si odniesli iba bod za remízu 1:1. Celý zápas v drese hostí odohral aj slovenský reprezentačný zadák Martin Škrtel. The Reds zaznamenali prvý gól zásluhou obrancu Sotiriosa Kyrgiakosa, ktorý v neprehľadnej situácii prekonal dánskeho brankára Thomasa Sörensena. Domáci však zabrali na vyššie obrátky a odmenou im bol presný zásah v poslednej minúte riadneho hracieho času. Po dobre zahranom rohovom kope poslal loptu za chrbát Pepeho Reinu obranca Stoke City Robert Huth. V 96. min mohol ísť Liverpool opäť do vedenia, ale posledná šanca stretnutia skončila na žrdi Sörensenovej bránky po hlavičke holandského útočníka Dirka Kuyta.

Výsledky sobotňajších stretnutí 22. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže - Premier League:

Stoke City - FC Liverpool 1:1 (0:0)
Góly: 90. R. Huth - 57. S. Kyrgiakos, 27 247 divákov
Martin Škrtel (FC Liverpool) odohral celý zápas.

Chelsea - Sunderland 7:2 (4:0)
Góly: 8. a 65. Anelka, 17. Malouda, 22. A. Cole, 34. a 90. Lampard, 52. Ballack - 56. Zenden, 90. D. Bent, 41 776 divákov

Manchester United - Burnley 3:0 (0:0)
Góly: 64. Berbatov, 69. Rooney, 90. M. Diouf, 75 120 divákov

Tottenham Hotspur - Hull City 0:0
35 729 divákov

Wolverhampton Wanderers - Wigan Athletic 0:2 (0:0)
Góly: 60. J. McCarthy, 73. N´Zogbia, ČK: 45. Stearman - 68. H. Thomas, 27 604 divákov

Priebežné naživo - live výsledky z futbalu, hokeja, basketbalu a tenisu - aktuálne livescore.