07. marca 2010

Remíza v súboji prvého s druhým vo Francúzsku

Nedeľňajší súboj prvého s druhým v rámci programu 27. kola najvyššej francúzskej futbalovej súťaže medzi mužstvami Bordeaux a Montpellier sa skončil ...

BRATISLAVA 7. marca (WEBNOVINY) - Nedeľňajší súboj prvého s druhým v rámci programu 27. kola najvyššej francúzskej futbalovej súťaže medzi mužstvami Bordeaux a Montpellier sa skončil remízou 1:1 aj preto, lebo hostitelia takmer hodinu hrali v početnej nevýhode. V tabuľke zostáva na čele majstrovské Bordeaux, ktoré má zápas k dobru. Prekvapujúci výsledok sa zrodil v Marseille, keď domáci ašpirant na priečky zaisťujúce účasť v pohárovej Európe len remizoval na vlastnom trávniku s Lorientom 1:1. Olympique síce išiel do vedenia v 42. min gólom Nianga, ale hostia odpovedali presným zásahom Koscielneho. Mužstvo Marseille sa napriek tomu posunulo v tabuľke na 4. priečku pred Lille. Súboj zachraňujúcich sa tímov Grenoble - Le Mans sa takisto skončil remízou 1:1. Strelecky sa najskôr presadil už v 1. min za domácich Akrour, v 50. min odpovedal M. Maiga. Oba tímy zotrvávajú v zostupovom pásme.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 27. kola najvyššej francúzskej futbalovej súťaže Ligue 1:

Grenoble - Le Mans 1:1 (1:0)
Góly: 1. Akrour - 50. M. Maiga

Marseille - Lorient 1:1 (1:0)
Góly: 42. M. Niang - 64. Koscielny

Bordeaux - Montpellier 1:1 (0:0)
Góly: 59. Chamakh - 90. A. Costa, ČK: 31. M. Ciani (Bordeaux)

Taliansko - I.liga

Prekvapujúcou bezgólovou remízou sa skončil nedeľňajší zápas 27. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A medzi majstrovským Interom a FC Janov. Napriek tomu si "modro-čierni" držia vedúce postavenie so štvorbodovým náskokom pred mestským rivalom AC. Nečakaná bola aj výhra Bologne nad SSC Neapol 2:1. Mužstvo, v ktorom pôsobí aj kapitán slovenskej reprezentácie Marek Hamšík, prehrávalo po dvanástich minútach už dvojgólovým rozdielom. Najprv sa v 7. min presadil Marcelo Zalayeta a o päť minúť ho napodobil Adailton. V 14. min síce hosťujúci Leandro Rinaudo znížil na 1:2, ale to bolo zo strany Neapolu všetko. Marek Hamšík napokon odohral 78 minút. Zaváhalo aj Cagliari, ktoré na domácom trávniku remizovalo so zachraňujúcou sa Cataniou 2:2. Cagliari za stavu 1:2 inkasovalo červenú kartu, no aj tak ešte dokázalo zachrániť aspoň jeden bod, keď v 74. min vsietil vyrovnávajúci gól Andrea Cossu. Futbalisti Palerma zvíťazili nad Livornom len tesne 1:0 a dostali sa na štvrtú priečku pred turínsky Juventus. O troch bodoch pre domáce mužstvo rozhodol desať minút pred koncom zápasu Fabrizio Miccoli.

Výsledky nedeľňajších stretnutí 27. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A:

Cagliari - Catania 2:2 (1:2)
Góly: 9. Lazzari, 74. Cossu - 31. Mascara (z pok. kopu), 35. Maxi López, ČK: 69. Canini (Cagliari)

Palermo - Livorno 1:0 (0:0)
Gól: 81. Miccoli

Sampdoria - Lazio Rím 2:1 (2:1)
Góly: 29. Guberti, 36. Pazzini - 7. Floccari, ČK: 77. Zárate (Lazio),

Siena - Parma 1:1 (0:1)
Góly: 69. Vergassola - 34. Biabiany, ČK: 79. Luis Jiménez (Parma)

Španielsko - I. liga

Futbalisti posledného Xerezu prekvapujúco zvíťazili v nedeľňajšom zápase 25. kola najvyššej španielskej súťaže Primera División na ihrisku Malagy 4:2. O triumfe hostí rozhodol v 76. min obranca Leandro Gioda. Bodku za stretnutím dal ešte v 90. min Fabián Orellana. Zaváhal aj Villarreal, ktorý iba remizoval na pôde Espanyolu Barcelona 0:0. Hostia nedokázali zužitkovať ani presilovku, keď v 76. min odišiel predčasne pod sprchy stredopoliar domáceho tímu José Maria Callejón. Siedmu priečku si upevnilo baskické Bilbao, ktoré doma zvíťazilo nad Valladolidom 2:0. Dva góly dal Toguero. Súboj Real Zaragoza - Atlético Madrid sa skončil remízou 1:1, hoci domáci až do 90. min viedli gólom Čecha Jiřího Jarošíka a v záverečných dvadsiatich minútach mali početnú výhodu.

Výsledky nedeľňajších stretnutí 25. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže Primera División:

Real Zaragoza - Atlético Madrid 1:1 (1:0)
Góly: 7. Jarošík - 90. Balde, ČK 70. J. A. Reyes (Atlético)

Espanyol Barcelona - Villarreal 0:0
ČK: 76. Callejón (Espanyol), 17 000 divákov

Malaga - Xerez 2:4 (1:1)
Góly: 40. Duda, 55. Valdo - 5. a 72. Momo (druhý z pok. kopu), 76. Gioda, 90. Orellana, ČK: 70. Duda - 58. Armenteros, 25 000 divákov

Mallorca - Sporting Gijón 3:0 (1:0)
Góly: 12. Mosquera, 76. Casadesús, 89. Webó, 13 000 divákov

Osasuna - Getafe 0:0