Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

22. júla 2021

Režisér otváracieho ceremoniálu olympijských hier v Tokiu dostal vyhadzov, pred 23 rokmi vtipkoval o holokausteOrganizačný výbor olympijských hier v japonskom Tokiu iba deň pred oficiálnym začiatkom podujatia prepustil režiséra otváracieho ...Zdieľať
tokyo_olympics_56085 4dc229b7f6f04b6fa65b04c4ebcef9dd 676x451 22.7.2021 (Webnoviny.sk) - Organizačný výbor olympijských hier v japonskom Tokiu iba deň pred oficiálnym začiatkom podujatia prepustil režiséra otváracieho ceremoniálu Kentara Kobajašiho za vtipkovanie o holokauste ešte z roku 1998. Vo štvrtok o tom informovala šéfka organizátorov Seiko Hašimotová.


Režisér sa previnil pred 23 rokmi počas jedného zo svojich komediálnych vystúpení v divadle. "Hlboko sa ospravedlňujeme za všetky problémy spôsobené rôznym skupinám osôb vrátane ľudí v Tokiu a celom Japonsku," uviedla Hašimotová.

Poriadne staré video sa na verejnosti objavilo nedávno a Kobajaši odvtedy čelil kritike zo strany ľudskoprávnych organizácií. "Žiadna osoba, a nezáleží na dávke jej kreativity, nemá právo vtipkovať na účet obetí nacistickej genocídy," uviedol Rabbi Abraham Cooper z Centra Simona Wiesenthala v americkom Los Angeles.

Zaujímavosťou je, že v úvode aktuálneho týždňa rezignoval na svoj post japonský hudobník a producent Keigo Ojamada, ktorý sa podieľal na príprave otváracieho ceremoniálu blížiacich sa OH v Tokiu. Dôvodom je paľba kritiky, že dnes 52-ročný muž ešte ako dieťa šikanoval jedného zo svojich spolužiakov.


Zdroj: Webnoviny.sk - Režisér otváracieho ceremoniálu olympijských hier v Tokiu dostal vyhadzov, pred 23 rokmi vtipkoval o holokauste © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vlčeka uspokojí v Tokiu iba zisk medaily, vychválil prístup Japoncov
<< predchádzajúci článok
Gombosa čaká na olympiáde v Tokiu Giron z USA, Klein si zmeria sily s Austrálčanom Duckworthom

Režisér otváracieho ceremoniálu olympijských hier v Tokiu dostal vyhadzov, pred 23 rokmi vtipkoval o holokauste - diskusné fórum čitateľov