Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

09. októbra 2022

Rezort obrany: Ďalšie dve slovenské húfnice Zuzana 2 sú už na UkrajineNaša podpora Ukrajiny je reálna, efektívna a adresná, uviedol po bezpečnom dodaní húfnic minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO).Zdieľať
Rezort obrany: Ďalšie dve slovenské húfnice Zuzana 2 sú už na Ukrajine

 

Ukrajinskú obranu voči agresii Ruskej federácie v nedeľu posilnili ďalšie dve samohybné kanónové húfnice Zuzana 2 slovenskej výroby. Celkovo Ukrajina disponuje už šiestimi kusmi húfnic vyrobených štátnou akciovou spoločnosťou Konštrukta Defence, ktoré boli dodané na základe kontraktu na komerčný predaj. Informovala o tom hovorkyňa Ministerstva obrany (MO) SR Martina Kovaľ Kakaščíková.


"Naša podpora Ukrajiny je reálna, efektívna a adresná. Dodali sme jej kľúčový a naozaj kvalitný samohybný autonómny delostrelecký systém schopný zabezpečiť účinnú paľbu, ktorá v tomto prípade pomôže zachraňovať životy a existenciu nezávislej a suverénnej Ukrajiny," uviedol po bezpečnom dodaní húfnic minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) s tým, že medzinárodné spoločenstvo vrátane Slovenska je odhodlané pomáhať aj naďalej.

Okrem plnenia zákazky na dodanie ôsmich kusov samohybných húfnic Zuzana v rámci kontraktu na komerčný predaj vyrobí Konštrukta Defence pre Ukrajinu ďalších 16 kusov tohto druhu techniky, ktoré budú financovať spoločne Dánske kráľovstvo, Nemecká spolková republika a Nórske kráľovstvo.

 


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hurikán Julia zasiahol pobrežie Nikaraguy, mal vietor s rýchlosťou okolo 120 kilometrov za hodinu
<< predchádzajúci článok
Časť Grécka zasiahlo zemetrasenie, ľudia počuli zvuky podobné bzučaniu