Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

09. decembra 2019

Riaditeľku ZŠ, ktorá usporiadala cvičný teroristický útok, prepustiliIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR - Marko Erd
Varšava 9. decembra (TASR) - Riaditeľka základnej školy na severovýchode Poľska, ktorá v novembri zorganizovala cvičenie pre prípad teroristického útoku, prišla o svoju funkciu. Informovala o tom v pondelok agentúra AP s odvolaním sa na tamojšie úrady.


Riaditeľka školy v meste Barczewo si najala súkromnú bezpečnostnú firmu, ktorá pre školákov podnikla simulovaný teroristický útok. Žiakov ani učiteľov však dopredu nevarovala.

Mnoho žiakov vo veku od 10 do 14 rokov spanikárilo alebo sa rozplakalo, keď maskovaní muži so zbraňami vtrhli 14. novembra do budovy školy, pričom počas útoku hádzali ohlušujúce granáty.

Starosta Barczewa Andrzej Maciejewski povedal, že riaditeľka vystavila školákov zbytočnej traume. V liste adresovanom miestnym vzdelávacím inštitúciám Maciejewski uviedol, že riaditeľka neposkytla traumatizovaným deťom psychologické poradenstvo a požiadal o jej prepustenie, k čomu došlo 29. novembra.

Firma, ktorá uskutočnila zmienený simulovaný útok, uviedla, že muži, ktorí ho podnikli, nevedeli, že deti neboli včas upozornené.

Podľa niektorých rodičov sa ich deti stále boja vrátiť do školy a potrebujú pomoc psychológov.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
USA nepodporujú doplnenie Odvolacieho orgánu WTO
<< predchádzajúci článok
Súd nepustil skôr z väzenia jedného z lynčujúcich v Olaszliszke

Riaditeľku ZŠ, ktorá usporiadala cvičný teroristický útok, prepustili - diskusné fórum čitateľov