Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

27. septembra 2021

Rím má problém s neželanými návštevníkmi. Diviaky sa potulujú v parkoch aj uliciach a hľadajú jedlo


Tagy: diviaky

V talianskom Ríme majú problém s vysokým počtom diviakov. Tie sa vyskytujú predovšetkým v mestských parkoch, v blízkosti obchodov, detských ihrísk či odpadkových košov, častokrát dokonca v početnejších ...Zdieľať
italy_wild_boars_33129 21158fa18173431c96695b73fd79d26d 676x451 27.9.2021  - V talianskom Ríme majú problém s vysokým počtom diviakov. Tie sa vyskytujú predovšetkým v mestských parkoch, v blízkosti obchodov, detských ihrísk či odpadkových košov, častokrát dokonca v početnejších skupinkách 10 - 30 kusov.


Odhaduje sa, že v mestských parkoch regióna Lazio, ktorého centrom je práve Rím, môže žiť až 6-tisíc diviakov. V regióne už predvlani zaviedli odchyt týchto zvierat a minulý mesiac schválili nové opatrenie umožňujúce v niektorých parkov selektívny lov diviakov, ktorý bol doteraz prísne zakázaný.

Môžu byť nebezpečenstvom


Diviaky môžu vážiť až 100 kilogramov, dosiahnuť výšku 80 a dĺžku 150 centimetrov, čo nie je zanedbateľné nebezpečenstvo predovšetkým pre starších ľudí a malé deti. „Bojím sa chodiť po ulici,“ priznala 79-ročná babička Grazia.

Znepokojenie netají ani Pino Consolati, majiteľ reštaurácie na rušnom rohu ulice v rímskej štvrti Monte Mario. Poznamenal, že húfy diviakov sa bežne potulujú po vonkajšej terase a hľadajú jedlo.

Poslúžili ako politická zbraň


Diviaky už medzičasom stihli poslúžiť ako politická zbraň. V talianskej metropole sa na budúci víkend konajú komunálne voľby, a tak mnohí kritici vytkli starostke Virginii Raggiovej problémy so zberom odpadu v meste.

Odborníci však tvrdia, že problém je komplikovanejší a prinajmenšom je čiastočne spojený s nárastom populácie diviakov.


Zdroj: Webnoviny.sk - Rím má problém s neželanými návštevníkmi. Diviaky sa potulujú v parkoch aj uliciach a hľadajú jedlo © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: diviaky
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Marika Gombitová: Zem menom Láska
<< predchádzajúci článok
Európania podľa Eurobarometra podporujú vedu a techniku, zaujímajú ich nové objavy

Rím má problém s neželanými návštevníkmi. Diviaky sa potulujú v parkoch aj uliciach a hľadajú jedlo - diskusné fórum čitateľov