Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

08. apríla 2006

RIS apeluje, aby volili HZD a krúžkovali čísla 149 a 150Predstavitelia rómskych organizácii v nastavajúcich parlamentných voľbách podporia Hnutie za Demokraciu (HZD) a budú krúžkovať svojich zástupcov, ktorí sa nachádzajú na kandidátke tejto strany.Zdieľať
BRATISLAVA 8. apríla (WN/SITA) -  Dohodli sa na tom dnes na Republikovej Rade Rómskej Iniciatívy Slovenska (RIS), informoval predseda RIS Alexander Patkólo, ktorý má na kandidátke HZD číslo 149, číslo 150 patrí prvému podpredsedovi Václavovi Kappelovi.

Patkoló ďalej uviedol, že spolupráca s HZD bola nevyhnutná. "Došli sme k záveru, že nedokážeme splniť zákonom danú požiadavku a to, zloženie 500 tisícovej kaucie na to, aby sme mohli ísť do volieb. Navyše sami nevieme dať dokopy toľko finančných prostriedkov na predvolebnú kampaň, aby sme mohli konkurovať ostatným politickým stranám," povedal Patkoló. Je presvedčený o tom, že RIS svojou predvolebnou kampaňou dopomôže k tomu, aby sa jej nominanti stali poslancami v novovzniknutom parlamente. Zároveň očakávame, že samotné HZD získa sedem až deväť percent," konštatoval Patkólo. Ako dodal, všetci zúčastnení prisľúbili, že budú podporovať nominantov RIS a budú presviedčať všetkých Rómov, aby krúžkovali čísla 149 a 150. "Najlepšie bude chodiť z domu do domu a presviedčať našich voličov," konštatoval Kappel. "Budeme na našich Rómov apelovať, aby od každého, kto im niečo bude dávať, či už to budú peniaze, alebo volebné materiály, zobrali, ale v prípade volieb sa na neho doslova vykašlali a krúžkovali číslo 149 a 150 na kandidátka HZD," doplnil Patkoló.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Košice majú pravicového primátora, tri obce nových poslancov
<< predchádzajúci článok
Vláda sa nemá zbavovať zodpovednosti za štrajk zdravotníkov

RIS apeluje, aby volili HZD a krúžkovali čísla 149 a 150 - diskusné fórum čitateľov