Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

04. decembra 2018

Robo Opatovský a Katarína Koščová nahrali pieseň Duch VianocKatarína Koščová, archívna snímka.Zdieľať
Katarína Koščová, archívna snímka. Foto: TASR/Milan Kapusta
 

Bratislava 4. decembra (TASR) - Robo Opatovský predstavuje vianočný singel Duch Vianoc, ktorý v duete naspieval s Katkou Koščovou. Obaja interpreti si spoluprácu na duete pochvaľujú a veria, že nebola posledná. TASR informovala PR manažérka Eva Sládková.


„Pesničku sme nahrávali v mojom štúdiu v čase, keď teplomer atakoval 30-stupňové horúčavy. Spievať v takejto atmosfére skladbu, ktorá sa začína 'Ktosi utíšil vietor, jeseň poslal spať...', nebolo vôbec jednoduché. Tak sme vypeckovali klímu, vyzdobili štúdio vianočnými ozdobami, priniesli Betlehem, obliekli sme si vianočné svetre a nahrali sme to, ako keby za oknami bola fujavica a my sme spievali pri krbe,“ objasňuje situáciu Robo Opatovský.

Duch Vianoc je náročná pieseň a Robo vraví, že nikoho iného ako Katku Koščovú si v tomto duete nevedel veľmi predstaviť. „Už keď vznikalo demo tejto skladby, mal som jasné, že to musí byť speváčka, ktorá spieva srdcom, precíti poetický text a má veľký spevácky rozsah. Pesnička síce pôsobí jednoducho, ale nie je ľahká na interpretáciu. Katka to zvládla výborne,“ dodáva.„S Robom sa robí veľmi pekne a ľahko. Nahrávali sme v horúcom lete, ale aj napriek tomu sa mu podarilo navnadiť sviatočnú atmosféru. Má jasnú predstavu, čo a ako chce, okrem toho je výborným interpretom, čiže to bola nesmierne príjemná spolupráca,“ doplnila Katarína Koščová.

V týchto dňoch je Robo Opatovský na vianočnom turné. Najbližší koncert má 9. decembra v Novom Meste nad Váhom, 17. decembra sa predstaví aj v Bratislave.

 


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Galéria u anjela pripravila výstavu diel Jozefa Srnu mladšieho
<< predchádzajúci článok
Austrálska skupina Midnight Oil ohlásila na leto 2019 ďalšie turné

Robo Opatovský a Katarína Koščová nahrali pieseň Duch Vianoc - diskusné fórum čitateľov