Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

03. júla 2007

Ročné zúčtovanie za rok 2005 prinieslo 869 mil. SkRočné zúčtovanie zdravotného poistenia za rok 2005 prinieslo do verejnej správy 869 mil. Sk. Informoval o tom Inštitút finančnej politiky (IFP) Ministerstva financií SR. Na základe údajov, ktoré IFP ...Zdieľať

BRATISLAVA 3. júla (WEBNOVINY) - Ročné zúčtovanie zdravotného poistenia za rok 2005 prinieslo do verejnej správy 869 mil. Sk. Informoval o tom Inštitút finančnej politiky (IFP) Ministerstva financií SR. Na základe údajov, ktoré IFP získal od zdravotných poisťovní v máji 2007, bol hotovostný príjem zdravotných poisťovní z ročného zúčtovania 1,281 mld. Sk. Celkový výnos bol výsledkom rozdielu medzi nedoplatkami vo výške 1,551 mld. Sk, ktoré museli poistenci doplatiť, preplatkami vo výške 270 mil. Sk, ktoré poistencom vrátili zdravotné poisťovne, a odpočítaním nedoplatkov zaplatených štátom.

Ekonomicky aktívni poistenci priniesli celkovo 1,139 mld. Sk, na preplatkoch im poisťovne vyplatili spomínaných 270 mil. Sk. Samostatne zárobkovo činné osoby z toho zaplatili 432 mil. Sk a na preplatkoch dostali 172 mil. Sk. Zamestnávatelia na nedoplatkoch odviedli 517 mil. Sk a na preplatkoch im poisťovne vrátili 56 mil. Sk. Zamestnanci poisťovniam dodatočne uhradili 103 mil. Sk a na preplatkoch dostali 28 mil. Sk.

Štát za svojich poistencov musel doplácať 412 mil. Sk. Tieto nedoplatky sa však nezapočítavajú do príjmov verejnej správy, nakoľko ide o transfer vo vnútri sektora verejnej správy, peniaze sa zo štátneho rozpočtu presunuli do rozpočtu zdravotných poisťovní. Ostatní platitelia poistného, ktorí nie sú ekonomicky aktívni, no zároveň nie sú poistencami štátu, na nedoplatkoch odviedli spolu 87 mil. Sk a 14. mil. Sk sa im vrátilo z preplatkov.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na diaľnici vo Švédsku našli mŕtvu ťavu
<< predchádzajúci článok
Nitrianski pyrotechnici zasahovali v pondelok dvakrát