23. februára 2009

Roddick po druhý raz víťazom v Memphise

Američan Andy Roddick sa stal po druhý raz v kariére víťazom turnaja ATP v americkom Memphise. Vo finále podujatia 500 Regions Morgan Keegan Championships (dotácia 1 226 500 USD, tvrdý povrch Plexipave v ...

MEMPHIS 23. februára (WEBNOVINY) - Američan Andy Roddick sa stal po druhý raz v kariére víťazom turnaja ATP v americkom Memphise. Vo finále podujatia 500 Regions Morgan Keegan Championships (dotácia 1 226 500 USD, tvrdý povrch Plexipave v hale) si najvyššie nasadený Roddick poradil s turnajovou päťkou, Čechom Radkom Štěpánkom za 104 minút 7:5, 7:5. Víťaz využil tri zo štyroch možností na brejk, zatiaľ čo jeho súper iba jednu zo štyroch.

Dvadsaťšesťročný Roddick si pripísal prvý singlový turnajový triumf sezóny (bilancia vo dvojhre 17:3), ale celkovo už dvadsiaty siedmy v kariére. V Memphise hral súčasný zverenec Larryho Stefankiho vo finále už po štvrtý raz, predtým uspel iba v roku 2002. Štěpánek nevyužil možnosť na zisk tretieho turnajového titulu v roku 2009. Víťaz podujatí v Brisbane a San Jose (v Kalifornii triumfoval aj v debli) má v tomto roku bilanciu 16:3 a v najnovšom vydaní rebríčka ATP pre nasadzovanie sa ocitol už na 16. pozícii.

K titulu z Memphisu v Tennessee bol blízko aj slovenský tenis. Deblista Filip Polášek postúpil po boku Američana Travisa Parrotta do finále štvorhry, v ktorom podľahli favorizovanému americko-bahamskému páru Mardy Fish, Mark Knowles za 72 minút 6:7 (7), 1:6. Polášek a Parrott získali v Memphise 300 bodov do deblového rebríčka a spoločný šek na 32 700 USD. V počítačovom poradí pre štvorhru sa Polášek posunul z 29. na 27. miesto, čiže najvyššie v kariére. "Zápas to bol veľmi ťažký. V prvej časti sme mali setbal, ale súperi zahrali veľmi dobre. Druhý set bol oveľa vyrovnanejší, než napovedá skóre. Prehrali sme v ňom totiž až štyri gemy cez zhodu, čo rozhodlo. Celkovo však hodnotím moje účinkovanie na tomto turnaji veľmi pozitívne," uviedol Filip Polášek pre agentúru SITA.

Dvadsaťtriročný Zvolenčan Polášek sa v minulosti prebojoval už do troch finále na hlavnom profesionálnom okruhu ATP a vo dvoch prípadoch sa radoval zo zisku trofeje. Vlani uspel v júli vo švajčiarskom Gstaade v kooperácii s Čechom Jaroslavom Levinským a v októbri v ruskom Petrohrade práve s Parrottom.

Dvojhra - finále:
Andy Roddick (1-USA) - Radek Štěpánek (5-ČR) 7:5, 7:5

Štvorhra - finále:
Mardy Fish, Mark Knowles (4-USA/Bah.) - Travis Parrott, Filip Polášek (USA/SR) 7:6 (7), 6:1