18. marca 2012

Roger Federer zdolal Nadala a zahrá si finále v Indian Wells

Švajčiar Roger Federer sa stal druhým finalistom dvojhry na tenisovom turnaji ATP World Tour Masters 1000 BNP Paribas Open v kalifornskom Indian Wells. V 28. kapitole duelov medzi niekdajšími ...

roger federer INDIAN WELLS 18. marca (WEBNOVINY) - Švajčiar Roger Federer sa stal druhým finalistom dvojhry na tenisovom turnaji ATP World Tour Masters 1000 BNP Paribas Open v kalifornskom Indian Wells.

V 28. kapitole duelov medzi niekdajšími lídrami renkingu si poradil s Rafaelom Nadalom v dvoch setoch (6:3, 6:4) za 96 minút.

"FedEx" mal výborný vstup do zápasu, keď po troch hrách viedol s jedným brejkom už 3:0, Nadal však rýchlo vyrovnal.

Španiel však stratil hneď svoje ďalšie podanie a Federer set dopodával k víťazstvu 6:3. V druhom sete viedol Švajčiar s dvoma brejkami už 5:2 a mohol duel ukončiť pri vlastnom podaní. Nadal sa odmietol vzdať, znížil na 4:5, druhú výhodu vlastného servisu na víťazstvo v zápase ale Federer využil.

Pre 30-ročného rodáka z Bazileja išlo o jubilejné víťazstvo nad Nadalom, ten má zo vzájomných konfrontácii ešte o osem úspechov viac. Malorčan nevyužil šancu stať sa prvým hráčom s dvadsiatimi titulmi z podujatí ATP World Tour Masters 1000. Naopak, Federer sa mu v prípade finálového úspechu vyrovná na čisle 19.

Vo finále sa Federer stretne s domácim "bombardérom" Johnom Isnerom, ktorý si v prvom semifinál prekvapujúco poradil so svetovou jednotkou Novakom Djokovičom v troch setoch. Švajčiar, ktorý ma na konte rekordných 16 grandslamových titulov, získal trofej v areáli Tennis Garden v lokalite Coachella Valley v sezónach 2004 - 2006, odvtedy však nebol ani len v miestnom finále.

Dvojhra - semifinále:
Roger Federer (Švaj.-3) - Rafael Nadal (Šp.-2) 6:3, 6:4 za 96 minút

Prehľad výsledkov doterajších oficiálnych vzájomných zápasov Nadala a Federera:
2012 Indian Wells tvrdý povrch semifinále Federer 6:3, 6:4
2012 Melbourne - Australian Open tvrdý povrch semifinále Nadal 6:7 (5), 6:2, 7:6 (5), 6:4
2011 Londýn - ATP World Tour Finals tvrdý povrch základná skupina Federer 6:3, 6:0
2011 Paríž - Roland Garros antuka finále Nadal 7:5, 7:6 (3), 5:7, 6:1
2011 Madrid antuka semifinále Nadal 5:7, 6:1, 6:3
2011 Miami tvrdý povrch semifinále Nadal 6:3, 6:2
2010 Londýn - ATP World Tour Finals tvrdý povrch finále Federer 6:3, 3:6, 6:1
2010 Madrid antuka finále Nadal 6:4, 7:6 (5)
2009 Madrid antuka finále Federer 6:4, 6:4
2009 Melbourne - Australian Open tvrdý povrch finále Nadal 7:5, 3:6, 7:6 (3), 3:6, 6:2
2008 Londýn - Wimbledon tráva finále Nadal 6:4, 6:4, 6:7 (5), 6:7 (8), 9:7
2008 Paríž - Roland Garros antuka finále Nadal 6:1, 6:3, 6:0
2008 Hamburg antuka finále Nadal 7:5, 6:7 (3), 6:3
2008 Monte Carlo antuka finále Nadal 7:5, 7:5
2007 Šanghaj - ATP World Tour Finals tvrdý povrch semifinále Federer 6:4, 6:1
2007 Londýn - Wimbledon tráva finále Federer 7:6 (7), 4:6, 7:6 (3), 2:6, 6:2
2007 Paríž - Roland Garros antuka finále Nadal 6:3, 4:6, 6:3, 6:4
2007 Hamburg antuka finále Federer 2:6, 6:2, 6:0