18. marca 2012

Janette Husárová získala titul na turnaji v Nassau

Slovenská tenistka Janette Husárová a Maďarka Katalin Marosiová získali titul vo štvorhre na turnaji ITF v bahamskom Nassau. Vo finále miestnej deblovej súťaže zvíťazili nad takisto ...

husarova NASSAU 18. marca (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Janette Husárová a Maďarka Katalin Marosiová získali titul vo štvorhre na turnaji ITF v bahamskom Nassau.

Vo finále miestnej deblovej súťaže zvíťazili nad takisto nenasadeným česko-britským párom Eva Birnerová, Anne Keothavongová 6:1, 3:6, 10:6 (zápasový tajbrejk).

Tridsaťsedemročná Bratislavčanka Husárová si vybojovala piaty deblový titul z agendy Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) po svojom návrate do súťažného diania.

Vlani sa radovala v auguste v Trnave a v septembri v talianskej Foggii zhodne po boku Češky Renaty Voráčovej, v novembri v Helsinkách s Fínkou Emmou Laineovou a minulý týždeň v mexickom Irapuate s Marosiovou.

Trikrát išlo o podujatia s dotáciou 25 000 USD a raz s prémiou 50 000 dolárov (Trnava), takže aktuálny triumf je v tomto smere najvýznamnejší.

Deblová majsterka sveta zo sezóny 2002 Husárová (vtedy sa na "výberovom" šampionáte radovala ako partnerka Rusky Jeleny Dementievovej) figurovala v minulosti na 3. pozícii v príslušnom svetovom rebríčku, teraz jej patrí 112. priečka. Spoludržiteľka Pohára federácie 2002 Husárová je víťazkou štvorhry na 24 podujatiach pod hlavičkou Tenisovej asociácie žien (WTA), naposledy uspela v sezóne 2008 v Budapešti s Francúzkou Alizé Cornetovou.

Husárová počas ostatných dvoch týždňov nazbierala 200 bodov do hodnotenia k 19. marcu by sa mala objaviť približne na 85. - 90. mieste vo svetovom rebríčku vo štvorhre.

Štvorhra - finále:
Janette Husárová, Katalin Marosiová (SR/Maď.) - Eva Birnerová, Anne Keothavongová (ČR/V. Brit.) 6:1, 3:6, 10:6 (zápasový tajbrejk)