08. júna 2018

ROLAND GARROS: Dominic Thiem stal sa prvým mužským finalistom

Rakúsky tenista Dominic Thiem sa raduje po víťazstve nad Talianom Marcom Cecchinatom v semifinálovom zápase mužskej dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros v Paríži 8. júna 2018. Foto: TASR/AP
Paríž 8. júna (TASR) - Rakúsky tenista Dominic Thiem sa stal prvým finalistom mužskej dvojhry na Roland Garros. Siedmy nasadený hráč si v prvom piatkovom semifinále poradil s prekvapením parížskeho grandslamu Talianom Marcom Cecchinatom za 2:20 h v troch setoch 7:5, 7:6 (10), 6:1.

Cecchinato už postupom do semifinále dosiahol životný úspech. Nenasadený 72. hráč svetového rebríčka doteraz na grandslamoch neprešiel ani raz cez prvé kolo, v Paríži však predvádzal brilantné výkony. Vo štvrťfinále sa mu dokonca podarilo vyradiť šampióna z roku 2016 Novaka Djokoviča zo Srbska.

Thiemovi vyšiel vstup do zápasu, keď v prvej hre uspel pri podaní súpera. O túto výhodu síce prišiel vo ôsmom geme, ale za stavu 5:5 opäť prelomil Cecchinatov servis a následným potvrdením brejku získal prvý set vo svoj prospech. Vo vyrovnanom druhom dejstve čelil taliansky tenista trom brejkbalom, jednému v prvej a dvom v piatej hre, ale nepríjemnú situáciu zvládol bez ujmy. Aj v tajbrejku bol v ohrození za stavu 3:6, ale štyrmi loptičkami v rade sa dostal do vedenia 7:6. Napokon však preukázal pevnejšie nervy jeho súper, ktorý sa ziskom druhého setu definitívne dostal na koňa. Cecchinato kopil chybu za chybou a tretí set bol už jednoznačnou záležitosťou Thiema, ktorý na parížskej antuke do tretice zvládol semifinálovú prekážku.

Thiem sa do finále niektorého z turnajov veľkej štvorky prebojoval prvýkrát v kariére. O trofej si 24-ročný víťaz desiatich titulov z okruhu ATP zahrá v nedeľu proti víťazovi druhého semifinále, v ktorom v piatok popoludní nastúpili proti sebe Španiel Rafael Nadal a Juan Martin Del Potro z Argentíny.