15. decembra 2006

Ronaldinho blízko splnenia si detského sna

Nedeľňajšie finále majstrovstiev sveta klubov v japonskej Jokohame bude mať špecifickú príchuť pre Brazílčana Ronaldinha. Špílmacher šampióna Ligy majstrov FC Barcelona sa postaví proti ...

JOKOHAMA 15. decembra (WEBNOVINY) - Nedeľňajšie finále majstrovstiev sveta klubov v japonskej Jokohame bude mať špecifickú príchuť pre Brazílčana Ronaldinha. Špílmacher šampióna Ligy majstrov FC Barcelona sa postaví proti víťazovi Juhoamerického pohára, brazílskemu klubu Internacional Porto Alegre, mestskému rivalovi Gremia, kde futbalovo vyrastal. Dvakrát najlepší futbalista sveta podľa FIFA a držiteľ Zlatej lopty z minulého roka je aktuálne v skvelej forme. V semifinále proti mexickému Clubu América (4:0) strelil gól, na ďalšie dva prihral a v nadstavenom čase ešte opečiatkoval brvno. "Keď som bol malý chlapec a hrával za Gremio, chcel som vyhrať všetky tie tituly, ktoré tento slávny klub vtedy získal. A medzi nimi bol aj Interkontinentálny pohár. Tento sen mi zostal dodnes. Teraz mám blízko k jeho naplneniu," vyhlásil 26-ročný ofenzívny stredopoliar.

Gremio vyhralo Interkontinentálny pohár, čiže terajší svetový šampionát klubov, v roku 1983, keď mal malý Ronaldinho 3 roky. Dnes má šancu nadviazať na tento úspech, ale v drese Kataláncov. "Viem, že fanúšikovia Internacional na mňa budú pokrikovať. Zároveň však verím, že priaznivci Gremia budú fandiť Barcelone," nechal sa počuť brazílsky loptový virtuóz a vzápätí ešte dodal: "Celý život budem hrdým prívržencom Gremia Porto Alegre, ale teraz to beriem čisto profesionálne. Hrá sa o veľkú trofej a ja chcem vyhrať."

Jedným z brazílskych tromfov vo finálovom súboji môže byť iba 17-ročný Alexandre Pato, ktorý skóroval zatiaľ v oboch dueloch, ktoré odohral na MS klubov. "Moji priatelia z Porta Alegre ma na neho upozornili. Má skvelú techniku, je to veľký talent," dodal Ronaldinho. Barcelona útočí na svoj premiérový titul v rámci MS klubov, resp. bývalého Interkontinentálneho pohára. V roku 1992, keď boli rovnako klubovým šampiónom Európy, prehrali Katalánci vo finále s brazílskym tímom FC Sao Paolo 1:2.

Finálový zápas Internacional Porto Alegre - FC Barcelona sa uskutoční v Jokohame v nedeľu o 11.20 h SEČ.