Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

30. augusta 2006

Ronaldo víťazom ankety o Golden FootBrazílsky útočník futbalového Realu Madrid Ronaldo dostal v utorok v Monaku ocenenie Golden Foot. "Zlatú nohu" získal 32-ročný najlepší strelec histórie svetových šampionátov ako štvrtý v ...Zdieľať

MONAKO 30. augusta (WEBNOVINY) - Brazílsky útočník futbalového Realu Madrid Ronaldo dostal v utorok v Monaku ocenenie Golden Foot. "Zlatú nohu" získal 32-ročný najlepší strelec histórie svetových šampionátov ako štvrtý v poradí. Pred ním sa z tejto pocty, ktorú na základe hlasovania fanúšikov udeľujú hráčovi staršiemu ako 29 rokov, radovali Roberto Baggio, Pavel Nedvěd a Andrij Ševčenko. Odtlačky nôh trojnásobného najlepšieho futbalistu sveta (1996, 1997 a 2002) tak budú súčasťou futbalového chodníka slávy v Monaku. Okrem štvorice stále aktívnych futbalistov majú na ňom svoje odtlačky aj Raymond Kopa, Alcides Ghiggia, Zico, Ferenc Puskas, Maradona, Fontaine, Rivera, Eusebio, Platini, Di Stefano, Zoff, Best, Rivellino, Weah a Gento.

Ronaldo Luis Nazário de Lima získal v tohtoročnej ankete 20 343 hlasov, na druhej priečke sa umiestnil Luis Figo (17 871), tretí skončil Alessandro Del Piero (16 011). Celkove zaznamenali na oficiálnej stránke Golden Foot 103 768 hlasov. Fanúšikovia si mohli vyberať z nasledovných mien: Ronaldo, Michael Ballack, David Beckam, Cafú, Hernan Crespo, Alessandro Del Piero, Luis Figo, Paolo Maldini, Raul a Zinedine Zidane.

SITA,AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Stále zraneného Vitteka nahradí proti Cypru Reiter
<< predchádzajúci článok
Parreirov plat znechutil bývalého reprezentanta JAR

Ronaldo víťazom ankety o Golden Foot - diskusné fórum čitateľov

Vek31.8. 14:26:03