Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

30. augusta 2011

Ropa je drahšia po dobrých správach z USA, zlato zlacneloCeny londýnskej ropy Brent aj ľahkej americkej ropy sa v pondelok zvýšili. Cenu čierneho zlata nahor potiahlo posilnenie amerického akciového trhu, ktorému pomohla správa o raste júlových ...Zdieľať
ropa NEW YORK 30. augusta (WEBNOVINY) - Ceny londýnskej ropy Brent aj ľahkej americkej ropy sa v pondelok zvýšili. Cenu čierneho zlata nahor potiahlo posilnenie amerického akciového trhu, ktorému pomohla správa o raste júlových spotrebiteľských výdavkoch v USA a úľava z toho, že škody spôsobené hurikánom Irene sú menšie, ako sa očakávalo. "Správa o spotrebiteľských výdavkoch pomohla rastu amerického akciového trhu. Cena ropy sa zvýšila v nádeji, že časť týchto výdavkov bude smerovať na nákup benzínu," povedal Phil Flynn, analytik PFGBest Research. Ministerstvo obchodu USA informovalo, že výdavky spotrebiteľov v júli rástli najrýchlejšie za päť mesiacov. Októbrové dodávky londýnskej ropy Brent zdraželi o 52 centov na úroveň 111,88 USD za barel. Októbrové dodávky" ľahkej americkej ropy" posilnili o 1,90 USD čiže o 2,23 % na 87,27 USD za barel.

Cena zlata v pondelok oslabila, keďže sa zmiernili obavy z novej recesie. "Vzhľadom na možnosť nového balíčka stimulov zo strany Federálneho rezervného systému v nadchádzajúcich týždňoch sa zdá, že sa na trhy vrátila chuť riskovať a o bezpečné aktíva už nie je záujem," povedal Pradeep Unni, analytik Richcomm Global Services. Spotová cena žltého kovu do 19:53 GMT klesla o 2,3 % na 1 789,39 USD za uncu. Oproti svojmu rekordu z minulého týždňa, ktorý bol na úrovni 1 911,46 USD za uncu, tak zlato zlacnelo o viac ako 120 USD za uncu.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Cyklista sa chcel osviežiť pri rieke, prišiel aj o dres
<< predchádzajúci článok
Krajiny, ktoré nebudú znižovať svoj dlh, pomoc nedostanú

Ropa je drahšia po dobrých správach z USA, zlato zlacnelo - diskusné fórum čitateľov