Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

26. októbra 2006

Rossi mieri za piatym titulom v MotoGPFenomenálny Talian Valentino Rossi má pred Veľkou cenou Valencie, posledným podujatím seriálu MS cestných motocyklov 2006, pred druhým v poradí Nickym Haydenom osembodový náskok a všetko vo svojich ...Zdieľať
VALENCIA 26. októbra (WEBNOVINY) - Fenomenálny Talian Valentino Rossi má pred Veľkou cenou Valencie, posledným podujatím seriálu MS cestných motocyklov 2006, pred druhým v poradí Nickym Haydenom osembodový náskok a všetko vo svojich rukách. Sedemnásobný majster sveta (1997 - 125 cc, 1999 - 250 cc, 2001 - 500 cc, 2002, 2003, 2004 a 2005 - MotoGP) si tak môže pripísať na konto svoj šiesty titul v najvyššej kubatúre a piaty v MotoGP v rade. Dvadsaťsedemročný Rossi vynikajúco zvládol záver seriálu, v posledných piatich VC získal o 59 bodov viac ako Američan a v nedeľu vo Valencii sa očakáva práve jeho korunovácia.

"V Estorile išlo všetko tak, ako malo. Hlavným cieľom bolo udržať si pred podujatím vo Valencii šancu na titul. To sa nám podarilo a za to sa musím všetkým v tíme poďakovať. Každý pracoval na sto percent a teraz sa všetci tešíme na záverečné preteky. V nedeľu to bude úplne iné, ako v boji o všetky moje predchádzajúce tituly. Teraz budeme mať iba jednu šancu na celkové víťazstvo," povedal Rossi, ktorý v 9 z 11 posledných VC skončil vždy na jednej z prvých troch priečok. "Viem, že Hayden je vo Valencii veľmi silný a ja sám nemám túto trať najradšej," dodal jazdec Yamahy.
Vo "štvrťlitroch" je o majstrovi sveta už dávno rozhodnuté, Španiel Alvaro Bautista na Aprilii má pred VC Valencie pred druhým Mikom Kalliom nedostižný 83-bodový náskok. V kubatúre do 250 cc má všetko vo svojich rukách španielsky jazdec Jorge Lorenzo, ktorý vedie pred Talianom Andreaom Doviziosom s náskokom 13 bodov.
SITA,AP


© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Armstrong nespokojný so svojou kondíciou pred maratónom
<< predchádzajúci článok
Beckham možno odíde z Realu v januári budúceho roku

Rossi mieri za piatym titulom v MotoGP - diskusné fórum čitateľov