06. februára 2015

Rovníková Guinea s pokutou 100.000 USD za výtržnosti fanúšikov

KK29 Malabo - Na snímke členovia bezpečnostnej služby odnášajú fanúšika z Rovníkovej Guinei po tom, čo vstúpil na trávnik v semifinálovom zápase Afrického pohára národov Rovníková Guinea a Ghana v meste Malabo v Rovníkovej ...

KK29 Malabo - Na snímke členovia bezpečnostnej služby odnášajú fanúšika z Rovníkovej Guinei po tom, čo vstúpil na trávnik v semifinálovom zápase Afrického pohára národov Rovníková Guinea a Ghana v meste Malabo v Rovníkovej Guinei 5. februára 2015. Foto: TASR
Malabo 6. februára (TASR) - Organizátorská krajina Afrického pohára národov 2015 vo futbale Rovníková Guinea za výtržnosti jej fanúšikov vo štvrtkovom semifinále proti Ghane zaplatí pokutu 100.000 USD. Ghana v ňom vyhrala 3:0, postúpila do finále proti Pobrežiu Slonoviny, ale duel museli prerušiť pre nepokoje v hľadisku.

Približne osem minút pred koncom rozhodcovia duel prerušili pre nepokoje v hľadisku a pokračovalo sa až po viac ako polhodinovom čakaní. Jasný trojgólový náskok Ghany viedol nespokojných priaznivcov domácich k hádzaniu predmetov na fanúšikov súpera. Tí z obáv o svoju bezpečnosť vnikli až na hraciu plochu. Organizátori museli privolať poriadkovú políciu.

"Je to hanba, že náš úspech prekryl takýto škandál. Takého správanie je neakceptovateľné," povedal šéf ghanskej asociácie Kwesi Nyantakyi, ktorý zastáva aj vysoký post v Africkej futbalovej konfederácii (CAF).

Ghana zdolala domácu Rovníkovú Guineu hladko 3:0. V závere prvého polčasu poslali favorita do dvojgólového vedenia Jordan Ayew a Wakaso Mubarak, štvrťhodinu pred koncom pridal poistku Andre Ayew.